Reklama

Ženy ve financích: Současná situace zdůrazňuje potřebu energetické nezávislosti

Britský velvyslanec Nick Archer
Tereza Zavadilová/Newstream
Tereza Zavadilová

Reklama

Britská ambasáda v Praze tento týden uspořádala další ze série setkání žen ve finančním sektoru s tématem Female perspective on sustainable finance. Velvyslanec Nick Archer (na snímku) uvedl, že Británie je zavázána hodnotám udržitelných financí. Diskutující se shodli na tom, že současné nepokoje na východě Evropy ještě silněji zdůraznily potřebu energetické nezávilosti na nedemokratických mocnostech - což je právě jedna z hodnot udržitelnosti v oblasti energetiky.

ESG, ilustrační foto

Zelené investice jsou příležitost, věří svět. Češi to vidí jinak a mohou vydělat miliardy

Udržitelnost se stává čím dál důležitějším kritériem pro investory. Velké společnosti začínají výrazně rozšiřovat své zelené portfolio a opouštějí „špinavé“ byznysy. To paradoxně může být prostor pro velké tuzemské hráče, kteří mají mezinárodní ambice, naznačuje například plán miliardáře Pavla Tykače. 

Přečíst článek

Helena Zavázalová z České asociace pojišťoven uvedla, že na regulaci v oblasti ESG se lidé z odvětví financí ještě před pár lety dívali jako na další zatěžující regulaci z Bruselu. To se ale postupně mění a vidí, že to přináší i příležitosti ve finančním sektoru. Výkonná ředitelka Asociace pro kapitálový trh Jana Brodani uvedla, že podobné to bylo s GDPR - také se posléze ukázalo, že ochrana dat je důležité a pozitivní téma. Ženská perspektiva pro udržitelné finance je podle diskutujících cenná, neboť ženy obecně uznávají hodnoty ESG silněji. 

Porada - ilustrační foto

Češi se chytají na udržitelnost. Může to pomoci v boji o zaměstnance

Více než tři čtvrtiny lidí zvažuje při výběru zaměstnavatele hodnotovou orientaci firem. A nejde jen o nejmladší generaci zaměstnanců, kritéria udržitelnosti zajímají všechny věkové skupiny stejně, ukazuje průzkum UniCredit Bank.

Přečíst článek

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme