Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Tvrdé vystřízlivění. Brexit hodnotí jako neúspěch dvě třetiny Britů

Brexit hodnotí jako neúspěch dvě třetiny Britů
profimedia.cz
 ČTK

Po nadšení z možnosti “znovu nabýt svobodu” vystoupením z EU přišlo vystřízlivění. Jako neúspěch hodnotí brexit většina Britů, vyplývá z aktuálního průzkumu společnost YouGov.

Reklama

Jen devět procent lidí v Británii považuje vystoupení Británie z Evropské unie nyní za úspěch. Vyplývá to z průzkumu, který zveřejnila společnost YouGov. Téměř dvě třetiny dotázaných, 62 procent, pokládají brexit za neúspěch. Ostatní respondenti odpověděli slovem "nevím", nebo nepovažují brexit ani za úspěch, ani za neúspěch.

Britský premiér Rishi Sunak nemá nic jisté, ukázaly britské komunální volby

Sunak vtipkuje, ale usmívá se spíš Starmer. Co o britské politice vypověděly komunální volby

V Anglii a Severním Irsku se v minulých dnech konaly komunální volby, které naznačily mnohé o celostátním rozložení sil. Radost mohou mít labouristé a opoziční strany. Pro Sunakovy konzervativce byly varováním.

Přečíst článek

Agentura pro průzkum veřejného mínění položila 2006 dospělým v Británii ve dnech 17. a 18. května otázku: "Domníváte se, že brexit byl dosud spíše úspěch, nebo neúspěch?"

Promarněná šance 

Rozdílně lidé hodnotili důvody neúspěchu brexitu. Více než polovina dotázaných, 56 procent, se domnívá, že brexit byl od počátku odsouzen k neúspěchu. Třetina tázaných uvedla, že vystoupení z EU mělo potenciál k úspěchu, který ale různé britské vlády promarnily. Podobně se nedávno vyjádřil jeden z hlavních propagátorů brexitu a někdejší šéf strany UKIP Nigel Farage.

Reklama

Británii hrozí kvůli brexitu krach výroby elektromobilů, varuje třetí největší automobilka na světě

Británii hrozí kvůli brexitu krach výroby elektromobilů, varuje třetí největší automobilka na světě

Británii hrozí zavírání automobilových továren a zánik tisíců pracovních míst, pokud rychle nedojedná úpravu brexitové dohody. Uvedla to mezinárodní automobilová skupina Stellantis, která v Británii zaměstnává více než 5000 lidí.

Přečíst článek

Rozhodnutí pro brexit v referendu v roce 2016 považuje zpětně za správné jen 31 procent Britů. Šestapadesát oslovených je názoru, že šlo o chybu.

O něco méně vyhraněná je lítost z brexitu, v Británii označovaná jako bregret, u lidí, kteří pro opuštění EU hlasovali. Mezi nimi nyní 22 procent zastává názor, že udělali chybu, což je ovšem dosud nejvíce. Téměř dvě třetiny (65 procent) lidí z této skupiny svého rozhodnutí nelituje.

Britům se nechce čekat na hranicích s EU. Sunak jedná o pasové dohodě. Britský premiér Rishi Sunak a předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová (vpravo) pořádají tiskovou konferenci ve Windsor Guildhall, Windsor, Anglie, pondělí 27. února 2023. Spojené království a Evropská unie v pondělí ukončily roky hádek a rozhořčení, uzavření dohody o vyřešení jejich ožehavého obchodního sporu o Severní Irsko po brexitu.

Britům se nechce čekat na hranicích s EU. Sunak jedná o pasové dohodě

Britský premiér Rishi Sunak chce uzavřít dohodu s Evropskou unií, která by občanům Spojeného království usnadnila cestování. S odvoláním na osoby obeznámené s věcí to uvedla agentura Bloomberg, podle které jsou zpoždění na hranicích vyvolaná pasovými kontrolami v rozporu s tím, jak vláda líčí výhody brexitu.

Přečíst článek

Viktor Orbán pošťuchuje Maďarsko pryč z EU

Evropa se obává Huxitu. Orbán jemně pošťuchuje Maďarsko pryč z EU, píše Bloomberg

Nenávist maďarské veřejnosti vůči Evropské unii roste. V posledním průzkumu se obliba EU snížila o 12 procent, což je nejhorší propad v rámci celé Unie. Podle agentury Bloomberg se případného odchodu Maďarska Unie bojí víc než Brexitu. 

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Voldemort ostrovní politiky. Proč se v předvolební kampani nesmí vyslovit slovo brexit?

Karel Pučelík: Voldemort ostrovní politiky. Proč se v předvolební kampani nesmí vyslovit slovo brexit?

Přečíst článek
Británie si připomněla výročí brexitového referenda. Není však, co slavit

Karel Pučelík: Británie si připomněla výročí brexitového referenda. Není však, co slavit

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme