Reklama

Trinity Bank vyplácí dividendu. Výnos je 10 procent na akcii

Radomír Lapčík
Michael Tomeš
 nst
nst

Trinity Bank zahájila výplatu dividendy. Mezi akcionáře rozdělí přes 167 milionů korun, což představuje výnos 10 procent na akcii.

Reklama

Loňský rok byl pro Trinity Bank, která patří mezi menší české bankovní domy, velmi úspěšný. Řádná valná hromada proto na konci dubna schválila na návrh představenstva vyplatit akcionářům dividendu 167,1 milionu korun.

„Díky nejúspěšnějším hospodářským výsledkům Trinity Bank za rok 2021 se podařilo vyplatit dividendu s mimořádným zhodnocením deset procent. Letošní rok pokračujeme v pozitivním růstu a očekáváme další navýšení našeho zisku, což vytváří základ pro výplaty dividend v budoucnu a zhodnocování investic našich akcionářů,” uvedl zakladatel Trinity Bank Radomír Lapčík, který je také investorem internetového deníku newstream.cz.

Radomír Lapčík, zakladatel a člen představenstva Trinity Bank a holdingu SAB Finance

Trinity Bank útočí na pozici banky střední velikosti. Za rok ztrojnásobila počet klientů

Trinity Bank se daří. Za první čtvrtletí jí stoupl meziročně zisk před zdaněním o 148 procent na 82,5 milionu korun. Banka oznámila, že se chystá otevřít další pobočky i navýšit počet klientů.

Přečíst článek

Trinity Bank vytvořila v roce 2021 zisk před zdaněním 200 milionů korun, což je o 167 procent více než předloni a nejvíce od vzniku banky v roce 1996. Do konce roku letošního roku banka plánuje dosáhnout zisku před zdaněním 500 milionů korun. Banka meziročně ztrojnásobila i počet klientů. Nyní obsluhuje více něž 80 tisíc klientů a do konce roku plánuje jejich počet dále zvýšit.

Akcionářská struktura Trinity Bank zahrnuje téměř 9000 drobných českých akcionářů. Banka, která loni oslavila 25 let od založení, byla dříve záložnou Moravský Peněžní Ústav. Společnost byla založená v roce 1996 ve Zlíně a patřila mezi největší spořitelní družstva v ČR. Bankovní licenci společnost dostala od České národní banky v polovině prosince 2018, následně se přejmenovala na Trinity Bank.

Reklama

Česká národní banka, ilustrační foto

Stanislav Šulc: Zemanovo definitivní sbohem Jiřímu Rusnokovi

Miloš Zeman se v krátkém projevu pustil do hodnocení působení Jiřího Rusnoka a dalších členů ČNB v boji s inflací. Končící bankéři si od prezidenta republiky příliš dobré vysvědčení neodnesli. Také proto dva z nich končí, ačkoli nemuseli. 

Přečíst článek

(Stro)noví členové bankovní rady. Zleva Jan Frait, Karina Kubelková, Eva Zamrazilová a Aleš Michl

Lukáš Kovanda: Holubičí nálet se nekoná. Noví členové rady ČNB jsou hlavně pragmatici

Koruna posiluje, trh se bál „holubičího náletu“, který se ale nekoná. Noví radní ČNB Zamrazilová, Kubelková a Frait jsou totiž hlavně pragmatici, dva z nich navíc trhům již dobře známí.

Přečíst článek

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme