Reklama

Tipsport: Češi na Messiho a spol. prosázeli dvě miliardy

Fotbalová hvězda Lionel Messi líbí pohár z MS v Kataru. Argentina ve finále porazila Francii
ČTK
 nst
nst

Letošní mistrovství světa ve fotbale bylo pro Tipsport rekordní - celkem Češi na fotbalové hvězdy vsadili 6 milionů tiketů. Nejvíce peněz přitáhlo včerejší finále Argentina - Francie.

Reklama

Fotbalový šampionát byl pro tuzemskou sázkařskou jedničku Tipsport rekordní jak v tržbách, které dosáhly 1,9 miliardy korun, tak v absolutním počtu klientů, kteří si během MS vsadili. A počet tiketů vsazených u Tipsportu na MS v Kataru dosáhl skoro šesti milionů. Pro srovnání na MS 2018 v Rusku to bylo 1,043 miliardy korun, v Brazílii v roce 2014 600 milionů korun. 

Rekordní sázky na finále

Rekordní a nesmírně zajímavý šampionát jen podtrhlo finálové drama Argentina - Francie, které mělo do obvyklých taktických bitev na velkých akcích daleko a vzhledem k průběhu byl o finále mezi klienty Tipsportu velký zájem v live sázkách.

Finále vytvořilo absolutní rekord Tipsportu v live sázkách na jeden zápas - 46 milionů korun, dosud do bylo kolem 30 milionů. Sázkaře tohle krásné divadlo bavilo až do konce, rozhodně nebyli ze šampionátu unaveni. A ve finále byli velice úspěšní. Proč? Protože padaly góly, trefovali se top střelci Messi a Mbappé a nakonec přece jen vyhrál mírný favorit - Argentina. A i když Argentina začala šampionát prohrou se Saúdskou Arábií, klienti Messimu a spol. věřili a nakonec titul pro Argentinu očekávali i ve finále,“ komentuje sázkové tendence vedoucí bookmaker Tipsportu Pavol Boško s tím, že celkem se prosázely 9,4 milionu korun na Argentinu v kurzu 1,88, proti 6 milionům korun na Francii v kurzu 2,02.

Vítězstvím by Messi a spol. pomohli i ekonomice Argentiny

Inflace v Argentině se blíží sto procentům. Vítězství Messiho a spol. by zemi pomohlo

Vedle sportovního úspěchu by výhra v nedělním finále mistrovství světa v Kataru ve fotbale mohla Argentině přinést i ekonomickou vzpruhu. Messi a spol. mohou Argentincům přinést nekonečnou radost a pomoci krotit obří inflaci.

Přečíst článek

Absolutně nejvyšší výhrou na jednom tiketu je sólo sázka za 777 777 korun v kurzu 6 na tip Argentina mistrem světa - s výhrou 4,67 milionu korun. Naopak na tipu Brazílie pohořel milionový sázkař (vsazeno 1,2 mil korun v kurzu 3,65). Francouzům musel děkovat za finálový obrat i tipér, který vsadil 200 tisíc korun v kurzu 3 na remízu po 90 minutách.

Reklama

„Zajímavý tiket s tzv. cashoutem jsme vyhodnocovali po skončení finále MS. Sázkař dal dohromady sport a politiku, vložil 150 tisíc korun na tiket s dvěma příležitostmi: Argentina mistrem světa 6 a Andrej Babiš prezidentem 3. Argentina mu vyšla a tip s Babišem nechtěl riskovat a příležitost ukončil. Tohle Tipsport nabízí jako jediná sázková kancelář na trhu. Využil cashoutu, tedy předčasné vyplacení tiketu, a i se sníženým výsledným kurzem bral výhru 558 tisíc korun,“ dodává Pavol Boško, který se specializuje na politické sázky.

Šokující prohra Argentiny s Araby

Fotbalový šampionát v Kataru nabídnul nezvyklé množství nečekaných výsledků a dílčí úspěchy outsiderů proti velkým favoritům, což v takových chvílích sázkaře rozhodně nepotěšilo. „Fotbalový svět je stále vyrovnanější a kdo startuje na MS, tak už prostě není pro legraci. Je to paradox, ale spoustě sázkařů přinesla Argentina radost z výher, ale její šokující prohra se Saúdskou Arábií potopila desetitisíce tiketů, 99,8 procenta z nich bylo vsazeno na Argentinu,“ hodnotí největší překvapení MS fotbalový bookmaker Tipsportu Petr Urbanec. 

Co se týká předpovědí bookmakerů a sázkařů, kdo je favoritem, kdo se stane mistrem světa, tak se stejně jako před čtyřmi lety moc nespletli. Všechny zaskočil krach Němců, kteří ale skončili ve skupině i před čtyřmi lety a vlastně brzy letos končila i Brazílie, ale ani ta v roce 2018 nehrála o medaile. Favorizovaná Francie byla blízko obhajobě titulu a spolufavorit Argentina na titul dosáhl. Chorvatsko po finále 2018 opět „nepřekvapilo“ a skončilo třetí. Obrovským překvapením se pro všechny stali fotbalisté Maroka, kteří se z pozice outsiderů v kurzu kolem 250 na titul, propracovali až na 4. místo a stali se historicky nejúspěšnějším africkým týmem na MS.

Muhammad bin Rašíd Al Maktúm, také šejch Muhammad, je premiér a viceprezident Spojených arabských emirátů a emírem Dubaje.

Královská rodina Al Maktúmů vládne pohádkové Dubaji. Ale v Perském zálivu patří k těm chudším

Ačkoliv je Dubaj, jeden ze sedmi emirátů tvořící společný stát, tím nejznámějším a nejtřpytivějším městem regionu, tamní vládnoucí rodina Al Maktúmů patří v regionu překvapivě k těm nejchudším. Nejbohatší je rod Saúdů, jehož majetek je pětkrát vyšší než HDP České republiky. Podívejte se na žebříček sestavený serverem newstream.cz.

Přečíst článek

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Tipsport Malta Cup 2023, finálové utkání Sandhausen - WSG Tirol

Zimní pohár se nám vyplatí, přitáhne to lidi k fotbalu v mrtvé sezóně, říká Sochor z Tipsportu

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Reklama
Doporučujeme