Tenistka Krejčíková si z Roland Garros odváží dvě trofeje i bezmála 40 milionů

Tenistka Barbora Krejčíková vyhrála triumfálně na French Open 2021 na dvorcích Rolanda Garrose dvouhru, s Kateřinou Siniakovou čtyřhru a se Slovákem Filipem Poláškem byla i ve čtvrtfinále smíšené čtyřhry. Celkem si z jediného turnaje na prize money odnáší 1 849 980 amerických dolarů, v přepočtu tedy téměř 38,7 milionu korun. Dostala se pak s celkovými 2 420 900 dolary i na zatímní první místo letošního žebříčku turnajových výher ženské tenisové asociace WTA.
Krejčíková dostala na prize money za dvouhru na Roland Garros 1 694 710 dolarů, za čtyřhru byla pro vítězky odměna 289 235 (zde se musí dělit se svojí spoluhráčkou Siniakovou) a za postup do čtvrtfinále smíšené čtyřhry to bylo 21 305 dolarů (v tomto případě se dělí s Poláškem). Zajímavé přitom je, že celková dotace turnaje French Open oproti loňsku klesla, v případě vítězky dvouhry o 12,5 procenta. Jako důvod poklesu byla uváděna pandemie, nastolené restrikce a tím omezená možnost prodeje vstupenek divákům.
V žebříčku WTA, který byl zveřejněn v pondělí 14. června se dostala Barbora Krejčíková s 2,4 miliony dolarů za prize money na první místo, druhá je Japonka Naomi Osaková (2,1 milionu dolarů) a třetí Američanka Jennifer Bradyová (1,3 milionu dolarů).
Z dalších českých tenistek je momentálně na devátém místě tohoto pořadí Karolína Muchová (821 358 dolarů), sedmnáctá je pak Kateřina Siniaková (593 529), dvacátá Markéta Vondroušová (569 117), 21. místo obsadila Karolína Plíšková (556 676) a 29. příčka patří Petře Kvitové (436 981 dolarů).
Na první pohled vypadají výdělky tenistek fantasticky, ale na většině míst, kde peníze vyhrají, musí zaplatit daně (výjimkou je třeba Dubaj) a mají i další výlohy. Odhady hovoří o tom, že celkové roční výdaje na daně, cestování, hotely a provoz týmu (bývá to u špičkových tenistek trenér, dále někdo starající se speciálně o kondici, ale třeba i manažer, psycholog a další osoby) dosahují kolem poloviny formálních výdělků z prize money, někdy to může být i více.
Na druhou stranu mají hráči a hráčky pohybující se v popředí žebříčků další smlouvy s nejrůznějšími firmami. Ty někdy mohou dosahovat i daleko více peněz než samotné zisky za turnaje. Příkladem bývala například Američanka Serena Williamsová nebo Ruska Maria Šarapovová, které od firem inkasovaly na reklamních smlouvách i desítky milionů dolarů za rok.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.