Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Hvězda Raducanu si teď vydělala o moc víc než za celou předchozí kariéru

Emma Raducanu
ČTK
Tereza Zavadilová
tzv

Nejbohatší sportovkyní světa je Naomi Osaka, nadějná Britka Raducanu ji prý může dotáhnout.

Reklama

Prize money za vyhraný US Open pro mladou britskou tenistku s rumunsko-čínskými kořeny bude 2,5 milionu dolarů. To je podle CNBC osmkrát více než součet všech jejích předchozích výdělků - dosud si tenistka vydělala dohromady 303 tisíc dolarů. 

Osmnáctiletá Britka Emma Raducanu se stala tento týden miláčkem médií - je totiž první tenistkou, která získala grandslamový titul po postupu z kvalifikace. Díky triumfu nad Lejlou Fernandezovou se Raducanu posune ze 150. místa na 23. příčku světového žebříčku. Dcera rumunského otce a čínské matky narozená v Torontu je druhou britskou vítězkou US Open, kde naposed před 53 lety uspěla Virginia Wadeová. 

Výhrou její finanční potenciál zdaleka nekončí. „Když si vezeme její věk - ona je Generace Z - její dvojí původ, rostoucí profil a globální platformu, na které se pohybuje, je jasné, že jsou před ní ještě velké věci,” řekl Simon Chadwick z Emlyon Business School stanici BBC 5. Sponzoři se podle něj o ní pobijí. 

Vládnou kurtům i fashion světu 

Nejlépe placenou sportovkyní světa je nyní Naomi Osaka. Třiadvacetiletá japonská tenistka s haitsko-japonskými kořeny vydělala 37,4 milionu dolarů, přičemž zhruba desetina z toho jsou prize money, zbytek je od sponzorů. Nadějná Britka Raducanu má ale pořádný potenciál, japonskou hvězdu tak může dotáhnout, poznamenává CNBC.

Reklama

Mimochodem obě tenistky už zaznamenal fashion svět. Raducanu zdobí titulní stranu říjnové edice časopisu Vogue. Osaka vzbudila rozruch na newyorské Met Gala svým extravagantním vzhledem a účesem. 

Naomi Osaka Osaka předvedla na newyorské Met Gala extravagantní účes  ČTK

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí. 

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Z tenisového trůnu na dno. Byl jsem nikdo, prohlásil Boris Becker po návratu z vězení

Z tenisového trůnu na dno. Byl jsem nikdo, jen číslo, prohlásil Boris Becker po návratu z vězení

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme