Reklama

Hvězda Raducanu si teď vydělala o moc víc než za celou předchozí kariéru

Emma Raducanu
ČTK
Tereza Zavadilová
tzv

Nejbohatší sportovkyní světa je Naomi Osaka, nadějná Britka Raducanu ji prý může dotáhnout.

Reklama

Prize money za vyhraný US Open pro mladou britskou tenistku s rumunsko-čínskými kořeny bude 2,5 milionu dolarů. To je podle CNBC osmkrát více než součet všech jejích předchozích výdělků - dosud si tenistka vydělala dohromady 303 tisíc dolarů. 

Osmnáctiletá Britka Emma Raducanu se stala tento týden miláčkem médií - je totiž první tenistkou, která získala grandslamový titul po postupu z kvalifikace. Díky triumfu nad Lejlou Fernandezovou se Raducanu posune ze 150. místa na 23. příčku světového žebříčku. Dcera rumunského otce a čínské matky narozená v Torontu je druhou britskou vítězkou US Open, kde naposed před 53 lety uspěla Virginia Wadeová. 

Výhrou její finanční potenciál zdaleka nekončí. „Když si vezeme její věk - ona je Generace Z - její dvojí původ, rostoucí profil a globální platformu, na které se pohybuje, je jasné, že jsou před ní ještě velké věci,” řekl Simon Chadwick z Emlyon Business School stanici BBC 5. Sponzoři se podle něj o ní pobijí. 

Vládnou kurtům i fashion světu 

Nejlépe placenou sportovkyní světa je nyní Naomi Osaka. Třiadvacetiletá japonská tenistka s haitsko-japonskými kořeny vydělala 37,4 milionu dolarů, přičemž zhruba desetina z toho jsou prize money, zbytek je od sponzorů. Nadějná Britka Raducanu má ale pořádný potenciál, japonskou hvězdu tak může dotáhnout, poznamenává CNBC.

Mimochodem obě tenistky už zaznamenal fashion svět. Raducanu zdobí titulní stranu říjnové edice časopisu Vogue. Osaka vzbudila rozruch na newyorské Met Gala svým extravagantním vzhledem a účesem. 

Naomi Osaka Osaka předvedla na newyorské Met Gala extravagantní účes  ČTK
Reklama

Související

Daniil Medveděv

Dalibor Martínek: Wimbledon bez Rusů? Sport je bytostná politika. Netvařme se, že je to „jenom“ sport

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme