Reklama

Červnové bouřky stály pojišťovny více než 100 milionů

živelné pohromy
ČTK
 ČTK

Pojišťovny mají nahlášeny z bouřek, které zasáhly ČR, další tisíce škod za více než sto milionů korun.

Nejvíce jich bylo v Jihočeském a Středočeském kraji a na Vysočině. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami. Případy budou podle nich dále přibývat a připočítají se ke škodám z červnových bouřek, po nichž Česká asociace pojišťoven odhadla přes 36 tisíc událostí za více než pět miliard korun.

Generali Česká pojišťovna má nyní nahlášeno přes tisíc škod za celkem 70 milionů korun. Intenzivní bouřky s sebou nesly zejména trio silných živlů, a tak nejvíce škod způsobilo místy masivní krupobití, vichřice a záplava, řekl ČTK mluvčí pojišťovny Jan Marek.

Kooperativě klienti ze čtvrtečních bouřek zatím nahlásili 439 škod za 17 milionů korun. Nejčastěji šlo o škody z lokálních záplav, zaplavené sklepy, garáže a domy, a pak škody následkem vichřice a popadaných stromů, uvedl mluvčí pojišťovny Jan Marek.

Lipno, Stezka korunami stromů

Češi hledají aktivní dovolenou. Atraktivní jsou rozhledny, akvaparky nebo zoo

Kam se letos Češi nakonec dostali, kam už to spíše tento rok nestihnou a co nás čeká?

Přečíst článek

Allianz má od čtvrtka nahlášeno 280 škod na majetku a autech v hodnotě 14 milionů korun. „Vzhledem k dovoleným předpokládáme, že se v těchto dnech počet nahlášených škod ještě zvýší, odhadem na 40 milionů korun,” upozornila mluvčí pojišťovny Marie Petrovová.

Reklama

Česká podnikatelská pojišťovna má z bouřek z minulého týdne zatím hlášeno i s vozidly téměř 200 škod za osm milionů korun. Podle mluvčí Renaty Čapkové jde převážně o škody způsobené následkem vichřice, krupobití a přívalových dešťů.

Červnové bouřky by se podle expertů pro pojišťovny mohly stát čtvrtou nejnákladnější živelní pojistnou událostí od vzniku ČR v roce 1993.

Reklama

Související

Reklama
Doporučujeme