Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Pojistný trh dobře odolává recesi, ukazují výsledy pojišťovny Uniqa

Uniqa pojišťovna
Dušan Kütner / Newstream
 ČTK

Čistý zisk pojišťovny Uniqa v Česku a na Slovensku v prvním čtvrtletí letošního roku dosáhl 319 milionů korun, což byl meziroční nárůst o 40 procent. Pojišťovna uvedla, že na pojistném vybrala 4,97 miliardy korun, o 6,5 procenta více než před rokem. 

Reklama

„I v turbulentních geopolitických a složitých ekonomických podmínkách s vysokou inflací jsme prokázali růstový potenciál a současně vykázali výrazně vyšší zisk,“ uvedl generální ředitel finanční skupiny Uniqa v ČR a SR Rastislav Havran. Ten převzal vedení finanční skupiny od 1. května po generálním řediteli Martinovi Žáčkovi.

Uniqa pojišťovna

Šéf Uniqa: Nejvíc můžeme růst v zemích V4

Zisk před zdaněním rakouské pojišťovny Uniqa v prvním čtvrtletí letošního roku vzrostl o deset procent na 124 milionů eur (2,9 miliardy korun). Firmu, která působí i v Česku, podpořil růst v segmentu úrazového a majetkového pojištění a zdravotního pojištění. Vyplývá to z pátečního prohlášení společnosti.

Přečíst článek

V ČR na pojistném vybrala pojišťovna v prvním čtvrtletí 3,215 miliardy korun, meziročně o 6,1 procenta více. V žebříčku pojišťoven tak zaujímá šesté místo. V neživotním pojištění si připsala meziročně na pojistném o 8,3 procenta více, zatímco v životním pojistném byl růst o 1,1 procenta.

Z neživotních odvětví měla Uniqa v ČR nejvyšší dynamiku v podnikatelských pojištěních, které meziročně vzrostly o 29,5 procenta na 308 milionů korun. Dále pak v retailovém pojištění majetku a odpovědnosti, kde meziročně posílila na pojistném o 13,5 procenta na 228 milionů korun. Pojistné za povinné ručení stouplo o 0,5 procenta na 779 milionů korun. Pojistné za havarijní pojištění zrychlilo meziročně dynamiku na 4,9 procenta na 817 milionů korun, uvedla firma.

Uniqa působí na českém pojistném trhu 29 let. V roce 2021 dokončila fúzi s pojišťovnou AXA oznámenou v roce 2020, značka AXA následně opustila český trh. Česko-slovenská finanční skupina Uniqa je součástí mezinárodního koncernu Uniqa Insurance Group, který je aktivní na 18 evropských trzích a obsluhuje aktuálně zhruba 16 milionů klientů. Klíčovým regionem pro jeho aktivity jsou rakouský trh a střední Evropa.

Martin Žáček, ředitel pojišťovny Uniqa na konci dubna ve funkci skončí

Šéf pojišťovny Uniqa Žáček skončí. Od května ji povede Havran

Po bezmála třiceti letech končí ve společnosti Uniqa Martin Žáček, dlouholetý generální ředitel pojišťovny. Od 1. května ho ve funkci vystřídá Rastislav Havran. Žáček se přesune do role poradce v rámci Uniqa Insurance Group.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme