Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Největší obranný obchod v izraelských dějinách. Do Německa poputuje protivzdušný systém Arrow 3

USA podle Izraele schválily prodej protiraketového systému Arrow 3 do Německa
Profimedia
 ČTK

Spojené státy daly zelenou prodeji protiraketového systému Arrow 3 do Německa za 3,5 miliardy dolarů (skoro 80 miliard korun), uvedlo podle agentury Reuters izraelské ministerstvo obrany. Informovalo, že půjde o největší obranný obchod v izraelských dějinách.

Reklama

Židovský stát zapojil systém Arrow 3 do své protivzdušné obrany v roce 2017. Protirakety, na jejichž vývoji se podílela společnost Israel Aerospace Industries spolu s americkým Boeingem, jsou navrženy tak, aby se od nich ve velké výšce oddělily hlavice s náloží, které se změní na satelity, jež vyhledají a zasáhnou útočící objekty.

Německý kancléř Olaf Scholz o zatím nejvyspělejší izraelský obranný systém proti raketám dlouhého doletu projevil zájem loni v září. V březnu o věci jednal s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem při jeho návštěvě v Berlíně a na konci června se objevily informace, že Německo už pro rozmístění Arrow 3 vybralo tři základny. Podle německého mediálního domu RND se s instalací počítá od září 2025.

Jana Černochová, ministryně obrany, Petr Fiala, premiér

Fialův kabinet rozšířil sankční seznam. Přibyl na něj Putinův dodavatel zbraní

Počet lidí na vnitrostátním sankčním seznamu se dnes zdvojnásobil ze tří na šest. Vláda na něj na návrh ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) zařadila ruského podnikatele Borise Obnosova a jeho příbuzné, manžele Rostislava a Olgu Zorikovovy. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zahraničí a vyjádření premiéra Petra Fialy (ODS) na tiskové konferenci. Ministerstvo zahraničí zároveň navrhuje zařazení jmen na sankční seznam Evropské unie.

Přečíst článek

Německo chce svůj protiraketový systém budovat v rámci většího evropského štítu, jehož vytvoření Scholz navrhnul loni v srpnu v Praze v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu. Německo a 13 dalších členských zemí NATO včetně Česka a Slovenska pak v říjnu podepsalo dokument o záměru společně zakoupit systémy protivzdušné obrany.

Berlín chce do projektu investovat až pět miliard eur (na 120 miliard korun).

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Reklama

Související

Lukáš Kovanda: Německá vláda čelí ostré kritice, že dělá „poslíčka“ Rusku. Plyn ze Sibiře totiž Scholzův kabinet plánuje vézt do Indie

Lukáš Kovanda: Německá vláda plánuje vozit plyn ze Sibiře do Indie. Čelí ostré kritice, že dělá „poslíčka“ Rusku

Přečíst článek
Tradiční Oktoberfest čelí kulturní válce. Ne kvůli pivu, ale biokuřatům

Tradiční Oktoberfest čelí kulturní válce. Ne kvůli pivu, ale biokuřatům a udržitelnosti

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme