Reklama

Miliardový účet s bitcoiny se probudil. Po sedmi letech

Bitcoin, ilustrační obrázek
Unsplash
Stanislav Šulc
sta

Internetová komunita spekuluje, že se dokonce mohl zaktivizovat bájný zakladatel bitcoinu Satoši Nakamoto.

Cena bitcoinu se v posledních dnech pohybuje ve velmi vysokých hodnotách a navzdory velkému propad ze začátku týdne jeho hodnota se aktuálně drží na hodnotách kolem 45 tisíc dolarů za jeden bitcoin. Při převodu na koruny to již tak slavné není a 1 bitcoin je i díky silnější koruně pod milionem korun (aktuálně zhruba 970 tisíc korun).

Není jisté, zda to je právě kvůli vysoké hodnotě, nebo například z důvodů toho, že středoamerický stát Salvador z bitcoinu jako ve vůbec první země světa učinil svou oficiální měnu. Každopádně v pátek večer se v bitcoinovém světě udála zajímavá transakce.

Transakce po sedmi letech

Uživatel s identifikátorem 1HchsWHmk5jofCkJbV9PXZ4rQUWhDghaY6 učinil transakci. Na první pohled banální moment, přesto velmi zajímavý pro celou kryptokomunitu. Jak upozornil server Whale Alert, daný uživatel učinil svou první transakci od 2. srpna 2014, tedy po více než sedmi letech. Na jeho kontě přitom leží 2720 bitcoinů. Tedy v přepočtu více než 124 milionů dolarů, převedeno na koruny, téměř 2,7 miliardy korun.

Kryptoměnovou komunitu to vede k celé řadě spekulací od těch zábavných, že si někdo konečně vzpomněl na heslo ke své kryptopeněžence, až po ty poměrně divoké, že se zaktivizoval bájný zakladatel bitcoinu Satoši Nakamoto.

Bitcoin, ilustrační obrázek

Stanislav Šulc: Tajnosti s kryptem brzy skončí. Přijde daň z bitcoinu?

Všichni se báli, že s koncem fyzických peněz přijde konec svobody. Velký bratr se ale zatím nekoná, ukazuje zkušenost s kryptoměnami. Anonymní kryptopeněženky nicméně nejspíš již brzy dostanou zákaz v Evropě a také v Americe.

Přečíst článek

Manifesto Market na Andělu.

Jak být zelenější? Manifesto na Andělu inspiruje na cestě k udržitelnosti

Prostor nového Manifesta na Andělu o víkendu 11. a 12. září zaplní akce v rámci festivalu udržitelnosti Sustainability Festival.

Přečíst článek

Reklama

Související

Kybernetický zločin - ilustrační foto

Praní špinavých peněz i financování terorismu. Zločinci rekordně zneužívají kryptoměny

Přečíst článek
Reklama
Doporučujeme