Reklama

Lidé se vrací do restaurací. Tržby gastro podniků jsou ale pořád o čtvrtinu nižší

Lidé se s postupným rozvolněním vrací do restaurací.
Lokál Dlouhááá
 ČTK

Tržby gastronomických podniků s postupným rozvolňováním rostou, zvyšuje se i počet otevřených zařízení. Uvedla to společnost Storyous, která dodává do restaurací technologie a pokladní systémy. Po znovuotevření vnitřních prostor restaurací jejich počet vzrostl o 10 procent a počet účtenek stoupl o 22 procent. Oproti stejnému období v roce 2019 má ale stále otevřeno o pětinu méně restaurací a tržby jsou o 24 procent nižší.

„Průměrné květnové denní tržby podniků byly o 75 procent vyšší ve srovnání s obdobím před otevřením zahrádek a o 34 procent vyšší oproti období po jejich otevření. I v případě pondělních tržeb, kdy byly poprvé otevřené vnitřní prostory restaurací, jsme zaznamenali obdobný trend,” obchodní ředitel Storyous Jan Kosek. Doplnil, že vývoj je naštěstí pozitivní a doufá, že přispěje k oživení odvětví. Spoléhá přitom na letní sezonu.

Provoz zahrádek stravovacích podniků vláda po nuceném uzavření v boji proti koronaviru povolila od 17. května. V interiérech se mohou hosté znovu posadit od pondělí 31. května. Vstup je však povolený pouze lidem, kteří mají negativní test na koronavirus, jsou očkovaní nebo v posledních 180 dnech nemoc covid-19 prodělali. U stolu mohou sedět nejvýše čtyři hosté, pokud to nejsou členové jedné domácnosti. Mezi stoly musejí být odstupy minimálně 1,5 metru.

Vzhledem k rozvolnění protiepidemických opatření vláda už podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) nepočítá s prodloužením kompenzačních programů. Profesní organizace ale varují před jejich ukvapeným ukončením. Podnikatelé totiž kvůli nastaveným pravidlům čelí nadále omezením. „Je nezodpovědné rušit kompenzace v cílové rovince. Kupujeme si tím rychlý restart ekonomiky. Nejedná se tak o výdaj, ale o investici,” uvedl prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza.

Restaurace, bary a kavárny musely loni na jaře zavřít od 14. března. Hosty mohly pustit na zahrádky od 11. května. Provoz vnitřních prostor vláda povolila od 25. května. Další nucené uzavření nastalo od 14. října, trvalo do 2. prosince. Následně ale platila pro gastronomická zařízení výrazná omezení kapacity i otevírací doby. Stravovací podniky vláda znovu uzavřela od 18. prosince.

Reklama

Související

Šneci po burgundsku v Tuctu

V Míšeňské na Malé Straně to stále žije. Nově tam připravují šneky

Přečíst článek
Autentická řecká restaurace Filema v pražských Košířích.

Dělat autentickou řeckou kuchyni daleko od Řecka je obtížné, říká šéfkuchař

Přečíst článek
Vegan bowl

Vegani slaví svátek. Jejich řady se rozrůstají, ale jedí opravdu zdravě?

Přečíst článek
Reklama
Doporučujeme