Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Kauza Credit Suisse pokračuje. Švýcarský svaz na ochranu investorů chystá žalobu

Credit Suisse (ilustrační foto)
ČTK / AP
 ČTK

Švýcarský svaz na ochranu investorů hodlá podat žalobu, ve které bude požadovat odškodné pro akcionáře švýcarské banky Credit Suisse v souvislosti s jejím převzetím domácím konkurentem UBS.

Reklama

Credit Suisse se v březnu dostala do tak vážných problémů, že začala ohrožovat finanční stabilitu globálního bankovního sektoru. Do věci se proto vložila švýcarská vláda, centrální banka a regulační orgány, které dojednaly záchranu podniku v podobě jeho spojení s UBS.

„Cílem žaloby je získat peněžní odškodné pro akcionáře firmy Credit Suisse odpovídající rozdílu mezi cenou akcie stanovenou dohodou o fúzi a cenou akcie stanovenou soudem," uvedl svaz.

Lukáš Kovanda: Vláda opět rozhazuje. Po důchodcích se zaměří na jejich vnuky

Až jeden milion korun mohou dostat žadatelé na opravu staršího domu. Počítá s tím nový dotační program „Oprav dům po babičce“, který spustí ministerstvo životního prostřední od září. „Je to jen další rozhazování veřejných peněz, tentokrát o dvě generace mladší cílovce – místo důchodců jejich vnukům,“ komentuje program hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda.

Přečíst článek

Akcionáři společnosti Credit Suisse v rámci dohody obdrželi jednu akcii UBS za 22,48 akcie Credit Suisse. To celou firmu Credit Suisse ohodnotilo na tři miliardy švýcarských franků (necelých 74 miliard korun). Poslední obchodní den před oznámením transakce přitom tržní hodnota podniku činila zhruba sedm miliard švýcarských franků (přes 172 miliard korun), napsala agentura Reuters.

Reklama

Samostatnou hromadnou žalobu požadující vyšší kompenzaci akcionářů Credit Suisse již minulý měsíc podala švýcarská právnická společnost LegalPass. Kompenzaci požadují soudní cestou také stovky držitelů dluhopisů Credit Suisse typu AT1, jejichž hodnota byla v rámci dohody o převzetí snížena na nulu.

PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.

Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.

Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly. 

Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.

O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.

Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.

Reklama

Související

Největší švýcarská banka UBS

Lukáš Kovanda: Je třeba se v Česku bát o úspory? Švýcaři jednají o nouzovém spojení dvou tamních největších bank

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme