Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Kauza Credit Suisse pokračuje. Švýcarský svaz na ochranu investorů chystá žalobu

Credit Suisse (ilustrační foto)
ČTK / AP
 ČTK

Švýcarský svaz na ochranu investorů hodlá podat žalobu, ve které bude požadovat odškodné pro akcionáře švýcarské banky Credit Suisse v souvislosti s jejím převzetím domácím konkurentem UBS.

Reklama

Credit Suisse se v březnu dostala do tak vážných problémů, že začala ohrožovat finanční stabilitu globálního bankovního sektoru. Do věci se proto vložila švýcarská vláda, centrální banka a regulační orgány, které dojednaly záchranu podniku v podobě jeho spojení s UBS.

„Cílem žaloby je získat peněžní odškodné pro akcionáře firmy Credit Suisse odpovídající rozdílu mezi cenou akcie stanovenou dohodou o fúzi a cenou akcie stanovenou soudem," uvedl svaz.

Lukáš Kovanda: Vláda opět rozhazuje. Po důchodcích se zaměří na jejich vnuky

Až jeden milion korun mohou dostat žadatelé na opravu staršího domu. Počítá s tím nový dotační program „Oprav dům po babičce“, který spustí ministerstvo životního prostřední od září. „Je to jen další rozhazování veřejných peněz, tentokrát o dvě generace mladší cílovce – místo důchodců jejich vnukům,“ komentuje program hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda.

Přečíst článek

Akcionáři společnosti Credit Suisse v rámci dohody obdrželi jednu akcii UBS za 22,48 akcie Credit Suisse. To celou firmu Credit Suisse ohodnotilo na tři miliardy švýcarských franků (necelých 74 miliard korun). Poslední obchodní den před oznámením transakce přitom tržní hodnota podniku činila zhruba sedm miliard švýcarských franků (přes 172 miliard korun), napsala agentura Reuters.

Samostatnou hromadnou žalobu požadující vyšší kompenzaci akcionářů Credit Suisse již minulý měsíc podala švýcarská právnická společnost LegalPass. Kompenzaci požadují soudní cestou také stovky držitelů dluhopisů Credit Suisse typu AT1, jejichž hodnota byla v rámci dohody o převzetí snížena na nulu.

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Reklama

Související

Největší švýcarská banka UBS

Lukáš Kovanda: Je třeba se v Česku bát o úspory? Švýcaři jednají o nouzovém spojení dvou tamních největších bank

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme