Reklama

Čína chce v Pekingu spustit burzu pro malé a střední podniky

Burza, ilustrační foto
Pixabay

Čína plánuje v Pekingu otevřít novou akciovou burzu, která by sloužila malým a středním podnikům. Oznámil to čínský prezident Si Ťin-pching.

Hlava státu Čínské lidové reubliky k tomu ale neposkytla žádné podrobnější informace, například termín otevření burzy. Kontinentální Čína má v současnosti dva velké akciové trhy, které sídlí v Šanghaji a Šen-čenu.

Čínská komise pro regulaci akciových trhů (CSRC) krátce po prezidentově projevu vydala prohlášení, ve kterém uvedla, že její vedení je z vyhlídek na vznik nové burzy nadšeno. „Malé a střední podniky dokážou velké věci,” dodala podle BBC.

Plány na novou akciovou burzu v Číně přicházejí v době, kdy čínské podniky čelí rostoucím překážkám pro získávání kapitálu na newyorské burze a dalších západních trzích, upozornila agentura AP.

Čína, ilustrační foto

Čínský internet dostane pravidla, o kterých se Západu ani nesnilo

Regulace algoritmů se dotkne největších čínských internetových společností, jako jsou Bytedance (provozovatel sociální sítě TikTok), Tencent nebo Kuaishou Technology, uvádí agentura Bloomberg.

Přečíst článek

První akciovou burzu od komunistické revoluce v roce 1949 otevřela Čína v roce 1990 v Šanghaji, aby umožnila státním podnikům získávat kapitál. O rok později zahájila provoz také akciová burza v Šen-čenu.

Reklama

Čínské úřady v poslední době posilují kontrolu nad čínskými podniky, které umisťují své akcie na burzy v USA. Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) navíc oznámila, že nyní bude požadovat dodatečné informace od čínských firem, které se chystají nabídnout své akcie v USA.

>>>>>>Zajímají vás zprávy ze světa pěněz? Čtěte naši rubriku Money<<<<<<

Čínská burza, ilustrační foto

Akcie Alibaby propadly. Investoři mají strach z dalších kroků Pekingu

Akcie internetového gigantu Alibaba klesly na rekordní minimum. Za čtvrteční seanci odepsaly 5,5 procenta. Trh zachvátily obavy, že Peking zvažuje další regulace technologických firem.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Doporučujeme