Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Bitcoin padá a s ním i zbytek kryptosvěta. Investoři vytahují zisky, než Fed rozhodne o sazbách

Bitcoin padá a s ním i zbytek kryptosvěta. Investoři vytahují zisky, než Fed rozhodne o sazbách
Profimedia
 ČTK

Bitcoin klesá třetí den v řadě a má za sebou nejhorší měsíc od konce roku 2022. Ve středu kolem 10.30 SELČ ztrácela nejznámější kryptoměna podle specializovaného serveru CoinDesk přes devět procent, a dostala se tak pod hranici 57 tisíc dolarů (1,34 milionu). Podle agentury Reuters investoři stahují peníze z kryptoměn před rozhodnutím americké centrální banky (Fed) o úrokových sazbách, které padne v průběhu středy. Prudce oslabují i další kryptoměny, včetně té druhé největší - etheru.

Reklama

Hodnota nejobchodovanější kryptoměny na světě se v dubnu propadla o téměř 16 procent. Investoři si vybírali zisky po prudkém růstu, který bitcoin vynesl na rekordní hodnoty nad 70 tisíc dolarů.

Cena bitcoinu je nyní o 22 procent nižší než březnový rekord 73 803 dolarů. Dostal se tedy do takzvaného medvědího trhu, jak se nazývá situace, kdy ceny sestoupí z maxima o 20 procent a dál se snižují.

Od začátku letošního roku má však bitcoin stále k dobru 35 procent a je dvakrát výše než loni touto dobou. Zásluhu na tom mají miliardy dolarů, které od ledna přitekly do nově vytvořených burzovně obchodovaných fondů (ETF) na spotový bitcoin.

"Nedávný klesající trend lze přičíst zvýšenému vybírání zisků ze strany investorů, kteří vstoupili na trh během poklesů v letech 2022 a 2023 a také investorům do ETF, kteří byli svědky výrazného zhodnocení cen svých akcií po vstupu na trh v prvních týdnech roku 2024,“ řekl agentuře Reuters analytik společnosti Fineqia Matteo Greco.

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Bitcoin je rekordně drahý

Kovanda: Bitcoin je rekordně drahý. Už i tradicionalista Trump uznal jeho legitimitu

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme