Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Bitcoin by už brzy zase mohl stát přes milion, ukazuje technická analýza

Bitcoin, ilustrační foto
Pixabay
 ČTK

Bitcoin posiluje, kopíruje pohyb asijských akciových trhů. Čína naznačila, že se chystá uvolnit měnovou politiku. Nejznámější kryptoměna je nad 41 tisíci dolary (přes 918 tisíc korun), roste druhý den za sebou. Někteří analytici z technických ukazatelů vyvozují, že bitcoin by mohl nakrátko vyskočit až k úrovni 51 tisíc dolarů (asi 1,14 milionu korun) za virtuální minci.

Reklama

Podle údajů na specializovaném webu CoinDesk se bitcoin kolem 12:00 SELČ prodával za zhruba 41 172 dolarů, za posledních 24 hodin si tak připisoval přes 2,6 procenta. Za posledních 24 hodin vystoupal až na 41 531 dolarů.

Technické ukazatele naznačují, že by bitcoin mohl krátkodobě vystoupat až k hranici 51 tisíc dolarů, odhaduje Katie Stocktonová, spoluzakladatelka společnosti Fairlead Strategies. Kryptoměna však podle ní musí nejprve překonat 200denní klouzavý průměr, který se nachází těsně nad 48 tisíc dolarů.

Pokud by se bitcoin propadl zpět pod 40 tisíc dolarů, hrozilo by mu sklouznutí na úroveň kolem 27 200 dolarů, vyvozuje z ukazatelů Stocktonová. Tak nízko se bitcoin naposledy obchodoval v prosinci 2020.

Mark Newton, který vede společnost Fundstrat očekává, že bitcoin v průběhu příštího týdne posílí. Jako horní hranici rozmezí uvádí 44 200 dolarů.

Bitcoin se v letošním roce z velké části držel v rozmezí zhruba 35 tisíc až 45 tisíc dolarů. Koncem března se krátce dotkl 200denního klouzavého průměru, ale pak následoval pokles o celých 19 procent. Obavy ze zpřísňování měnové politiky tehdy vyvolaly poklesy napříč rizikovými aktivy. Během tohoto období rekordně vzrostla korelace nejznámější kryptoměny s velkými technologickými akciemi.

Investiční výzva má vítěze! Turbulentní dobu porazil Dalibor z newstream.cz s akciemi ČEZ

Kdo v uplynulém kvartále vsadil vše na jednu kartu, mohl hodně vyhrát i hodně prohrát. A jak si vedly jednotlivé instrumenty v #investicnivyzva?

Přečíst článek

ilustrační foto

Mastercard a Nexo vydají společně první platební kartu krytou kryptoměnami

Švýcarská kryptoměnová společnost Nexo a americký vydavatel platebních karet Mastercard se spojily a vydávají společnou platební kartu. Jako první na světě bude kryta kryptoměnami. Společnost Nexo to uvedla na svém webu. Firmy reagují na rostoucí rozšířenost a oblibu digitálních aktiv, napsala agentura Reuters.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Reklama

Související

Pád bitcoinu. Kryptoměna se tento týden dostala opět pod hranici 19 tisíc dolarů

Bitcoin opět pod 19 tisíci dolary. Inflace a zvyšování sazeb dál drtí „nezávislou“ měnu

Přečíst článek
Kybernetický zločin - ilustrační foto

Praní špinavých peněz i financování terorismu. Zločinci rekordně zneužívají kryptoměny

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme