Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

American Express v Česku končí

American Express
ČTK
 ČTK

Společnost American Express, vydavatel karet pro lidi, kteří hodně cestují, se stahuje z ČR. Klientům rozesílá výpovědi smluv. Jako první na to upozornil server Peníze.cz.

Reklama

České zastoupení American Express podle serveru Peníze.cz v dopisech informuje klienty, že ukončí jejich firemní program a veškeré navázané produkty k 15. prosinci letošního roku.

„Měníme způsob naší podnikatelské činnosti a nově již nebudeme nabízet firemní produkty zákazníkům v České republice,“ napsala firma.

Karty pro obchodní cestující

V Česku se American Express, často zvaný i AmEx, v posledních letech soustředil na vydávání firemních karet, jejichž prostřednictvím manažeři platili hotely, letenky, pronájem automobilů v zahraničí a podobně. Karty nabízel i jako součást balíčku dalších služeb od pojištění až po nonstop asistenci při zařizování široké škály potřeb klientů při byznysových cestách do ciziny.

Zajišťování akceptace karet American Express v Česku převzala už v roce 2013 společnost Global Payments Europe.

Virtuální karta

Jak ušetřit v zahraničí? Neplatit kartou české banky

Kdo nechce při letní dovolené v zahraničí dotovat české banky, měl by zvážit služby některé z fintech společností, anebo si před odjezdem cizí měnu nakoupit ve směnárně.

Přečíst článek

American Express sice přestane vydávat komerční produkty místním zákazníkům, ale někteří zájemci mohou požádat o mezinárodní produkt Eurocard, uvedla viceprezidentka pro firemní záležitosti a komunikaci pro Evropu, Střední Východ a Afriku Katie Robsonová. Zdůraznila, že společnost má nadále zastoupení v ČR, nic se nemění na rozvoji akceptační sítě obchodníků a pokračuje také 'podpora místních firemních programů pro naše globální zákazníky'.

Sdružení pro bankovní karty (SBK) podle jejího výkonného ředitele Romana Kotlána firma o odchodu z Česka zatím neinformovala. Ve statistice SBK se počet tuzemských karet American Express neukazuje, podle Kotlána tento údaj společnost nezveřejňuje. V celkovém počtu vydaných karet může jít o velmi nízké číslo, o jednotky procent, dodal.

placení hodinkami

Platební karta, která se nedá ztratit. Bez elektroniky s ní ale nezaplatíte

Také v České republice stále více bank postupně na trh uvádí virtuální karty, které umožňují lépe si ohlídat třeba platby v neznámých či méně důvěryhodných e-shopech nebo ve streamovacích službách na internetu. Jejich zřízení i zrušení bývá většinou rychlé, docela jednoduché a bez poplatků. Zatím si je ale mohou pořídit jen klienti třetiny oslovených tuzemských bank. Ostatní bankovní domy vyčkávají, jak se nový trend v platbách u klientů bude vyvíjet. Víme, u koho si můžete virtuální platební kartu sjednat i kde zatím budete mít smůlu.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Reklama

Související

Banky se vrhly na lov klientů mezi mladými. Slibují jim peníze navíc i nejnovější iPhone

Banky se vrhly na lov klientů mezi mladými. Slibují jim peníze navíc i nejnovější iPhone

Přečíst článek
Češi platí hotovostí více než před rokem. Roste počet obchodníků, kteří neberou karty

Češi platí hotovostí více než před rokem. Roste počet obchodníků, kteří neberou karty

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme