Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Warren Buffett končí v Berkshire Hathaway. Z textilky učinil investiční společnost s hodnotou přes bilion dolarů

Warren Buffett končí v Berkshire Hathaway. Z textilky učinil investiční společnost s hodnotou přes bilion dolarů
profimedia.cz
Lukáš Kovanda

Legendární investor Warren Buffett letos po šedesáti letech končí v čele investiční společnosti Berkshire Hathaway. Stane se tak koncem roku, přičemž jej v roli generálního ředitele nahradí Greg Abel. Toho si Buffett, který letos oslaví 95. narozeniny, jako svého nástupce vyhlédl již před lety.

V problémech zmítající se textilku Berkshire Hathaway Buffett postupně ovládl v první polovině 60. let. Její pořízení přitom paradoxně označil za svoji vůbec největší investorskou chybu. Stala se však základem stejnojmenného obřího konglomerátu s hodnotou 1,16 bilionu dolarů, rozkročeného napříč různými sektory americké ekonomiky, jenž z Buffetta učinil jedním z nejbohatších lidí planety.

Warren Buffett

Trump přiživil fake news o Buffettovi. Vlivný investor fámy vyvrací

Miliardář a investorská legenda Warren Buffett odmítl veškeré zprávy, které se pod jeho jménem šíří na sociálních sítích, a označil je za lež. Konkrétně reagoval na amerického prezidenta Donalda Trumpa, který na své síti Truth Social sdílel nepravdivé video, ve kterém hraje roli právě slavný investor.

Přečíst článek

Akcionářům společnosti Berkshire Hathaway, kterou kvůli uplatňované poměrně agresivní investiční strategii lze chápat jako raný hedgeový fond, zajistil Buffett v letech 1965 až 2024 průměrně dvacetiprocentní roční výnos. Pro srovnání americké akcie jako celek – tedy index Standard & Poor’s – ve stejné době přidávaly ročně v průměru zhruba deset procent, tedy jen polovinu toho, co Berkshire.

Warren Buffett: Byznysový talent je víc než diplom z Ivy League

„Nikdy se nedívám na to, kde kandidát studoval“, píše ve výročním dopise akcionářům Berkshire Hathaway Warren Buffett. Čtyřiadevadesátiletá investiční legenda si dokonce myslí, že diplom z univerzity není třeba, když má člověk obchodní talent.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme