Reklama

Newstream uspořádal první ze setkání Klubu česko - slovenských žen v byznysu

Newstream uspořádal první ze setkání Klubu česko - slovenských žen v byznysu
Jan Schejbal / Newstream
 nst
nst

Redakce newstream.cz uspořádala první ze setkání Klubu česko - slovenských žen v byznysu s tématem Ženy jako investorky: Jak ochránit své peníze. A jak zní rada zkušených investorek, které na konferenci vystoupily? Investujte, jiné cesty není, i kdyby to měly být pouze stokoruny měsíčně.

Reklama

„Investování je jako čištění zubů“, zahájila své vystoupení Jana Brodani, šéfka Asociace pro kapitálový trh ČR. „Všichni víme, že se je to rutinní a nudná činnost, a všichni také víme, jak to dopadá, když ztratí na své pravidelnosti.“ 

„Nejtěžší je začít,“ vzkázala zúčastněným ženám zakladatelka investičního fondu Espira Investments Andrea Ferancová Bartoňová, která se také ujala role hlavní řečnice. Existují podle ní tři důvody, proč se ženy investicím tradičně vyhýbají. Tím hlavním je čas, protože ženy jsou tradičně více angažované v péči o své blízké. Dalším je určitá averze vůči financím, a konečně také nedostatek informací a networkingu v dané oblasti, která je stereotypně považována za doménu mužů.

Situace se ale naštěstí podle ředitelky financování investiční skupiny DRFG Hany Cajthamlové posledních letech mění a zastoupení žen mezi investory pozvolna roste. „Podle aktuálních statistik až polovina žen nějakou formou zhodnocuje svůj majetek,“ uvedla Cajthamlová.  

Obdobnou zkušenost sdílela také Anna Kortusová z investiční platformy PORTU. „Ještě před dvěma lety bylo zastoupení žen pouhých pět deset procent, v současnosti to je již zhruba třetina,“ uvedla. 

Podívejte se na večer plný inspirace a investičních rad do naší fotogalerie:

Řečnice rozdaly i pár investičních doporučení. Na přetřes tak přisly investice do luxusního zboží, nemovitostí i umění

Akce se konala pod záštitou Asociace pro kapitálový trh České republiky.

Partnery akce byly Business and Professional Women CRPortu, DRFGGlobal PaymentsLumusZDR Moser.

Klub nabídne pravidelné setkávání žen působících na vlivných místech byznysu, ekonomiky a společnosti v diskusně-networkingovém formátu. Jeho cílem je propojovat české, moravské a slovenské manažerky a podnikatelky z různých oborů.  

Magazín Newstream CLUB

Tématem druhého čísla byznysově - lifestylového čtvrtletníku je návod, jak globálně uspět, jak dobýt svět a užít si ho.

Na titulní straně představujeme neurologa Martina Tolara. Jeho společnost Alzheon je nejblíž ze všech farmaceutických firem světa k dosažení schválení léku na Alzheimerovu nemoc. Co všechno musel obětovat a jak těžké bylo prosadit se v USA?

„Amerika je kouzelná v tom, že když máte chuť něco dělat, máte výdrž a nadšení, tak vám pomůže. Ona je to země plná lidí, kteří tam přišli s jedním kufrem a vybudovali si tam z ničeho, jen ze svých snů, celý život,“ říká Tolar v hlavním rozhovoru magazínu.

A magazín dále přináší řadu příběhů osobností, kterým se ve světě podařilo uspět. Eduard Kučera například vypráví, jak těžké bylo hledat vhodného správce majetku a vysvětluje, proč se nakonec rozhodl většinu investic mít v USA.

Architekt Petr Štefek pracoval v Londýně u Normana Fostera a popisuje rozdíly mezi globální londýnskou scénou a Prahou.

Legendární investor Gabriel Eichler pak popisuje svou cestu z USA zpět do Československa a jak tu jeho know-how pomáhalo budovat svobodnou ekonomiku.

Jak dostat dítě na Oxford?

Připravit svým potomkům ty nejlepší startovní podmínky pro život, kariéru a úspěch ve světě je snem každého rodiče. Stojí to však peníze a čas. A také je k tomu potřeba učinit celou řadu správných rozhodnutí od volby střední školy přes kroužky a další mimoškolní aktivity. Odměnou ale může být studium na některé z nejprestižnějších univerzit světa na obou březích Atlantiku i Pacifiku. Jak ta správná rozhodnutí skutečně učinit poradí nejpovolanější odborníci ve druhém čísle magazínu Newstream CLUB, který právě vychází.  K dostání je v síti trafik Lagardère i online

Příští číslo magazínu Newstream CLUB vyjde již v březnu. 

Související témata

Miliardáři

Vzdělávání

Biohacking

  •  
Reklama

Související

Zapletalová: Největším luxusem a nejdražší investicí je čas. I proto by jej měly začít ženy dávat i sobě

Přečíst článek

Finančně nezávislé ženy boří investiční stereotypy. Přesvědčte se na Women´s FINdependence Day

Přečíst článek

Inflaci lze porazit jen investicemi. Ženy přitom naráží na stereotypy a časové limity

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme