Reklama

Newstream uspořádal první ze setkání Klubu česko - slovenských žen v byznysu

Newstream uspořádal první ze setkání Klubu česko - slovenských žen v byznysu
Jan Schejbal / Newstream
 nst
nst

Redakce newstream.cz uspořádala první ze setkání Klubu česko - slovenských žen v byznysu s tématem Ženy jako investorky: Jak ochránit své peníze. A jak zní rada zkušených investorek, které na konferenci vystoupily? Investujte, jiné cesty není, i kdyby to měly být pouze stokoruny měsíčně.

Reklama

„Investování je jako čištění zubů“, zahájila své vystoupení Jana Brodani, šéfka Asociace pro kapitálový trh ČR. „Všichni víme, že se je to rutinní a nudná činnost, a všichni také víme, jak to dopadá, když ztratí na své pravidelnosti.“ 

„Nejtěžší je začít,“ vzkázala zúčastněným ženám zakladatelka investičního fondu Espira Investments Andrea Ferancová Bartoňová, která se také ujala role hlavní řečnice. Existují podle ní tři důvody, proč se ženy investicím tradičně vyhýbají. Tím hlavním je čas, protože ženy jsou tradičně více angažované v péči o své blízké. Dalším je určitá averze vůči financím, a konečně také nedostatek informací a networkingu v dané oblasti, která je stereotypně považována za doménu mužů.

Situace se ale naštěstí podle ředitelky financování investiční skupiny DRFG Hany Cajthamlové posledních letech mění a zastoupení žen mezi investory pozvolna roste. „Podle aktuálních statistik až polovina žen nějakou formou zhodnocuje svůj majetek,“ uvedla Cajthamlová.  

Obdobnou zkušenost sdílela také Anna Kortusová z investiční platformy PORTU. „Ještě před dvěma lety bylo zastoupení žen pouhých pět deset procent, v současnosti to je již zhruba třetina,“ uvedla. 

Podívejte se na večer plný inspirace a investičních rad do naší fotogalerie:

Reklama

Řečnice rozdaly i pár investičních doporučení. Na přetřes tak přisly investice do luxusního zboží, nemovitostí i umění

Akce se konala pod záštitou Asociace pro kapitálový trh České republiky.

Partnery akce byly Business and Professional Women CRPortu, DRFGGlobal PaymentsLumusZDR Moser.

Klub nabídne pravidelné setkávání žen působících na vlivných místech byznysu, ekonomiky a společnosti v diskusně-networkingovém formátu. Jeho cílem je propojovat české, moravské a slovenské manažerky a podnikatelky z různých oborů.  

Reklama

Související

Finančně nezávislé ženy boří investiční stereotypy. Přesvědčte se na Women´s FINdependence Day

Přečíst článek

Inflaci lze porazit jen investicemi. Ženy přitom naráží na stereotypy a časové limity

Přečíst článek

Ženám v Česku stále hrozí chudoba. Investorky radí, jak se jí vyhnout

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme