Reklama

Finančně nezávislé ženy boří investiční stereotypy. Přesvědčte se na Women´s FINdependence Day

Finančně nezávislé ženy boří investiční stereotypy. Přesvědčte se na Women´s FINdependence Day
iStock
 nst
nst

Odvážné a sebevědomé. Takové jsou finančně nezávislé ženy. Jak se starají o své finance? Investují. A data dokládají, že velmi úspěšně. Čím se ženy při investování řídí a co je brzdí v příliš riskantních investicích? I to bude téma Women´s FINdependence Day, akce pořádané organizací Business & Professional Women. Newstream je jejím mediálním partnerem.

Reklama

Women´s FINdependence se uskuteční ve čtvrtek 25. srpna 2022 od 15 hodin v Brožíkově síni na Staroměstské radnici v Praze. 

Program a řečníci

Odpolední program nabídne panelovou diskusi na téma Finanční nezávislost a investování žen. Moderovat ji bude právnička Marika Čupa, která se nyní již plně věnuje investování na finančních trzích a tradingu. Do debaty si pozvala Annu Kortusovou, analytičku on-line investiční platformy Portu, která nabízí možnost investic prostřednictvím jednoduché mobilní aplikace a překonává tak řadu překážek, jež v investování u žen tradičně panují. 

Do diskuze se zapojí také zakladatel Investičního podcastu Vojta Žižka a Martina Bacíková, která jako ředitelka Institutu ekonomického vzdělávání (INEV) dohlíží na projekty jako například Ekonomická olympiáda. Panel doplní členka BPWCR a investorka Ivana Birtová.

Celá akce Women´s FINdependence Day je spojena s oslavou 92 let fungování organizace Business & Professional Women, které svými projekty podporují ekonomickou nezávislost žen ve 100 zemích světa a naplňují tak konkrétní cíle SDGs.

Více o programu inspirativního odpoledne naleznete na webu akce

Reklama

Účast je možná pouze po předchozí registraci. V tuto chvíli registrační formulář přijímá hosty už pouze na waiting list. O vstupenky si ale můžete zasoutěžit. Stačí do 22. srpna odpovědět na otázku: Co byste si pořídili za první úspěšnou investici? na e-mail reditelka@bpwcr.cz. Z došlých odpovědí budou vybrány dvě, jejich autoři pak e-mailem obdrží vstupenku. Ostatní pak alespoň odkaz na živý stream z akce.

Jak investují ženy? Rozvážně, zodpovědně a s lepšími výsledky než muži

Žen mezi investory přibývá. Možná i v důsledku covidové krize a současných geopolitických turbulencí chtějí být ženy na budoucnost lépe připravené. Jsou to právě tyto kritické momenty, které ve vší nahotě ukazují, jaké jsou ženy investorky. Možná, že si tolik nevěří, ale na rozdíl od mužů nedělají impulzivní rozhodnutí. Nechybí jim racionalita a trpělivost. I díky tomu si jejich investiční portfolia vedou dlouhodobě lépe než ta, která spravují muži. To také dokazují data investiční platformy Portu.

Přečíst článek

Andrea Ferancová Bartoňová
video

Andrea Ferancová: Sázím na investice do vzdělávání. Díky nim společnost roste

Po pauze se vrací série rozhovorů s předními představiteli tuzemského byznysu, společnosti i kultury Victory Club. V aktuální epizodě představíme investorku Andreu Ferancovou Bartoňovou, spoluzakladatelku fondu Espira Investments, který se zaměřuje za investice s pozitivním dopadem na společnost.

Přečíst článek

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Ženám v Česku stále hrozí chudoba. Investorky radí, jak se jí vyhnout

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme