Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Zrenovovaný Mandarin Oriental v Singapuru odráží ambice celého městského státu

Mandarin Oriental Singapur
Zdeněk Pečený, Newstream
Zdeněk Pečený

Loňská rekonstrukce za 2,3 miliardy vdechla do singapurského Mandarin Oriental nové barvy a život. Také připomněla, jak moc se malý stát za poslední dvě dekády rozvinul.

Reklama

Rozvoj Singapuru

Když jsem singapurský hotel Mandarin Oriental navštívil krátce před koronavirovou pandemií, byl to takový depresivní tvamě hnědý prostor. Z nějakého důvodu se před dvaceti lety řada luxusních hotelů upnula na tmavě hnědé barvy.

To už je ale u tohoto hotelu minulostí. Loni na podzim se hotel po šestiměsíční transformaci znovu otevřel a září hravými barvami. Náklady na rekonstrukci měly dosáhnout 100 milionů dolarů.

Renovace, kterou vedl hlavní designér DesignWilkes Jeffrey Wilkes, přinesla do veřejných prostor hotelu a pokojů singapurské prvky. Například stromy angsanači architekturu ve stylu Peranakan, která míchá čínské a portugalské styly. Stále jde o majestátní hotel atriového typu z 80. let, které obdivuji. Myslím, že není nad pocit zvednout hlavu podívat se z lobby přes desítky podlaží až na střechu hotelu. Srdce našince navíc zaplesá při zjistění, že atrium zdobí skleněné lustry z českého skla. Barevné kombinace odrážející zeleň a květiny mi hodně připomínají Beverly Hills Hotel, který je znám svoji tapetou s banánovými listy.

Reklama

Transformace hotelu má ale větší přesah, než jsou jen novotou zářící pokoje a nové barevné kombinace v lobby. Mandarin Oriental jako by vyprávěl příběh rozvoje samotného městského státu.

Stěhování pokojů

Když byl hotel v roce 1987 otevřen jako The Oriental Singapore, nacházel se sice u vody, ale tam toho ještě moc k vidění nebylo. Dnes slavná Marina Bay tenkrát ještě neexistovala, byl tam pouze vybagrovaný písek, na kterém měla být později postavena. Půdorys hotelu tak byl uspořádán s nejlepšími pokoji s výhledem na město, ne na moře.

To se během rekonstrukce ale změnilo. Marina Bay s hotelem Marina Bay Sands je dnes ikonoou Singapuru, světově proslulou syntézou vody a dynamické moderní architektury. Ikonická trasa singapurské zastávky závodů Formule 1 se navíc vine přímo před hotelem. Je jasné, že nejdražší pokoje by měly mít výhled na Marina Bay. Díky změně dispozic se rekonstrukcí snížil počet pokojů o 17 na 510.

Královským klenotem je Royal Marina Bay Penthouse s cenovkou od půl milionu na noc. Za tuto cenu ale host dostane rovnou čtyři ložnice. Je tak vhodný pro větší rodiny. Prezidentské apartmá začíná na 250 tisících korun za noc.

Privátní klub

Boj o obchodní cestující, o které ve finanční centru Asie není nouze, přitvrdil. Spolu se sousedním Ritz-Carltonem býval Mandarin první volbou pro obchodní cestující. Do boje však vstoupili noví konkurenti jako The Fullerton Bay Hotel a Westin, důslednou rekonstrukcí prošel i slavný Raffles.

Hotelová lounge, Haus 65, patří k tomu nejlepšímu, co jsem viděl. Vstup do Haus 65 mají hosté 166 suitů, tedy zhruba třetiny všech pokojů. Krom příjemného prostředí k práci a schůzkám nabízí jídlo a pití, které je již v ceně. Nechybí ani šampaňské Ruinart.

Díky spolupráci hotelu s privátním klubem Mandala Club, mohou hoteloví hosté s přístupem do Haus 65, využít také soukromý klub Mandala v Chinatownu, kam se jinak dostanou pouze jeho členové. Hosté Mandarin Oriental tak dostanou něco zcela jiného než běžný hotelový zážitek: Mandala Club je jeden z nejvyhlášenějších soukromých klubů v Singapuru.

PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.

Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.

Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly. 

Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.

O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.

Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.

Reklama

Související

Mandarin Oriental Mayfair

Nový londýnský hotel Mandarin Oriental Mayfair: Oáza uprostřed velkoměsta

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Reklama
Doporučujeme