Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Zase se točí. Rok po zřícení jsou lopatky mlýna na kabaretu Moulin Rouge opět v provozu

Kabaret Moulin Rouge
Profimedia
 ČTK

Událost oslavily desítky slavnostně oděných tanečnic před kabaretem tancem kankánu.

Lopatky červeného větrného mlýna na kabaretu v Paříži se opět točí. Slavnostně se roztočily ve čtvrtek večer více rok poté, co se zřítily. Událost oslavily desítky slavnostně oděných tanečnic před kabaretem tancem kankánu, píše server deníku The Guardian.

Dvanáctimetrové lopatky z mlýna spadly loni v dubnu kvůli mechanické závadě. Kabaret na něj rychle připevnil nové kvůli letním olympijským hrám, které se v Paříži konaly v červenci 2024 a v rámci nichž kolem Moulin Rouge vedla trasa olympijské pochodně.

Až rok poté se však podařilo sestavit vhodný elektrický motor tak, aby se lopatky osázené červenými a zlatými žárovkami mohly opět roztočit. Bude se tak dít denně od 16:00 do 2:00 ráno.

Kabaret Moulin Rouge je ve čtvrti Pigalle na úpatí kopce Montmartre a loni oslavil 135 let od svého založení. Podnik si získal pověst místa bohémských umělců a kankánu. V průběhu let se stal jedním ze symbolů Paříže, kam proudí davy turistů. Proslavil jej i film režiséra Baze Luhrmanna Moulin Rouge z roku 2001 s Nicole Kidmanovou a Ewanem McGregorem v hlavních rolích.

Větrné mlýny byly na Montmartru ještě na začátku 19. století relativně běžné, pak se tato část města stala vyhledávaným místem umělců. Větrný mlýn na Moulin Rouge poprvé osvětlili 6. října 1889 při otevření podniku, podotkla agentura AP.

V Paříži se zřítila křídla mlýna na kabaretu Moulin Rouge

V Paříži se zřítila křídla mlýna na kabaretu Moulin Rouge

V Paříži se zřítila křídla větrného mlýna, symbolu známého kabaretu Moulin Rouge. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na prohlášení hasičů. Podle nich si incident nevyžádal žádné zranění. Příčiny nehody, která postihla jeden z nejznámějších objektů ve francouzské metropoli, jsou nyní předmětem vyšetřování.

Přečíst článek

Plavání v Seině

Místo aut parky a koupání v Seině. Paříž prochází zelenou transformací

Paříž vytáhla proti autům a znečištění. Ještě poměrně nedávno bývala protkána dopravními tepnami a z vody v Seině šel strach, od soboty se v ní ale lidé koupají a její břehy se zelenají. Je francouzská metropole vzorem pro další hlavní města, třeba i pro Prahu? Změny však předpokládají úsilí a odvahu.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme