Reklama

V zimním Tipsport poháru na Maltě si nově zahrají Němci, Zlín a Liberec

Tipsport Malta Cup 2022
Tipsport/užito se svolením
Tereza Zavadilová
tzv

Tipsport Malta Cup 2023 bude mít nejlepší obsazení, říkají organizátoři lednového fotbalového klání.

Reklama

Organizátoři pátého ročníku mezinárodního fotbalového turnaje na Maltě, což je tuzemský Tisport a maltská MFA Sports, si pochvalují, že klání bude mít nejlepší obsazení ve své historii. Turnaj a přípravný kemp odehraje 6 klubů ze 4 zemí, a to v termínu od 10. do 20. ledna 2023.

Česká republika vyšle do turnaje tradičního účastníka evropských pohárů FC Slovan Liberec a FC Trinity Zlín, který vede jako sportovní manažer bývalý hráč Juventusu Turín Zdeněk Grygera. Ze Slovenska přiletí dva špičkové kluby FC Spartak Trnava a AS Trenčín. Z Rakouska na Maltu zamíří už potřetí prvoligový klub WSG Tirol Wattens (ten se učástnil už loni) a letos se prvně zúčastní také zástupce německého fotbalu, druholigový FC Sandhausen, v jehož dresu hostuje českým fanouškům dobře známý útočník pražské Sparty Matěj Pulkrab.

„Jsme rádi, že si turnaj získává stále větší pozornost, sportovní i mediální. Přitom začínal jako relativně malý projekt,” uvedl manažer komunikace Tisportu Václav Sochor. 

Novou knihu o dosavadních ročnících Zimní fotbalové Tipsport ligy i Tipsport Malta Cupu pokřtily fotbalové legendy. Zleva: manažer Tipsportu Václav Sochor, Petr Rada (bývalý reprezentant a úspěšný trenér), Martin Frýdek (vicemistr Evropy 1996), autor knihy Stanislav Sigmund a Jaromír Blažek (legendární brankář Sparty). Tereza Zavadilová/Newstream

A jak to začlo? Tipsport už téměř čtvrt století pořádá největší zimní fotbalový turnaj v České republice - Tipsport ligu. Organizátoři dospěli k rozhodnutí, že je čas domácí zimní fotbalový turnaj zatraktivnit a nabídnout úspěšným klubům ještě bonus – přípravný kemp a účast na zimním turnaji ve špičkových podmínkách a v subtropickém klimatu. Tipsport Malta Cup tak vznikl jako nadstavba - finále Zimní Tipsport ligy. 

Manažer sponzoringu Tipsportu Lubomír Ježek uvedl, že sázkovka od začátku chtěla, aby se z maltské soutěže stalo mezinárodní klání. „Rozšíření na šest týmů ukazuje ambici, kteoru jsme před lety měli -  že z toho chceme mít mezinárodní akci, na kterou chceme zvát i zahraniční týmy. A nyní po Dánsku a Rakousku máme německý tým,” uvedl s tím, že letos se akce trochu prodraží, kvůli rozšíření na šest týmů.

Reklama

Jak se bude hrát? „Herní systém je následující: kluby jsou rozděleny do dvou skupin po třech, hrají každý s každým, vytvoří se pořadí a finále je první s prvním, druhý s druhým, třetí s třetím. Pak vznikne konečné pořadí, od prvního do šestého místa. Šest zápasů bude přenášet Česká televize, ostatní se budou streamovat na TV Tipsport, a na všechy zápasy budou vypsané kursy,” popsal Ježek. Pro kluby je důležité, že si mohou v dobrém počasí zatrénovat a zároveň si zahrají. 

Podle Sochora je zimní soutěž důležitá i pro stát Malta, který jej podporuje a částečně se na ní podílí. „Je to jedna z nejdůležitějších sportovních akcí v ostrovním státě. Malta se tím navíc profiluje jako zimní turistická a sportovní destinace,” poznamenal Sochor s tím, že akce má velkou podporu maltských médií včetně televizních přenosů, akcí se účatní také členové vlády.

Diana Langes-Swarovski

Bývalá modelka Diana Langes-Swarovski řídí fotbalový klub. Teď to má těžké

Zástupkyně páté generace rakouského šperkařského rodu Swarovski je jednou z nejvýše postavených žen nejen rakouského, ale i evropského fotbalu. Prezidentka fotbalového WSG Tirol udělala z lokálního klubu profesionální. Mančaft vytáhla ze třetí do nejvyšší ligy.

Přečíst článek

Malta

Na Maltě je stavební boom. Táhne ho i česká banka

Slunečná ostrovní země staví nové hotelové, rezidenční a apartmánové domy s více než 50 tisíci lůžky. „Země odstartovala během pandemie stavební boom,” říká český šéf maltské banky.

Přečíst článek

Reklama

Související

Tipsport Malta Cup 2023, finálové utkání Sandhausen - WSG Tirol

Zimní pohár se nám vyplatí, přitáhne to lidi k fotbalu v mrtvé sezóně, říká Sochor z Tipsportu

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme