Reklama

Jak by proměnili panelák či brownfield začínající čeští architekti? Podívejte se

Druhá cena patří Alžbětě Pomahačové za práci Město Sídliště.
Se svolením diplom.ky
Petra Jansová
pej

Kvalitní rekonstrukce panelového domu, využití zrušeného dopravního tahu ve městě, alternativní přístup k využití brownfieldu a další – to byla témata letošních diplomek. Jako nejlepší ocenila odborná porota projekt Evy Truncové na proměnu brněnské továrny Kras na bydlení.

Reklama

Porotci posuzovali především architektonickou kvalitu předložených prací. Vyzdvihli, že si váží „diplomních projektů, které hledají odpovědi na aktuální problémy, řeší netypická zadání a pohybují se v oblasti inovace.“ Diplomky letos hodnotila odborná porota v čele s Jiřím Opočenským. Přehlídku každoročně pořádá Česká komora architektů. 

Na všechny oceněné projekty se můžete podívat do následující galerie:

První cenu získala absolventka fakulty architektury VUT v Brně Eva Truncová za projekt Dva tisíce osmdesát čtyři. Pod vedením Jana Kristka a Jaroslava Sedláka nabídla návrh alternativního přístupu k bytové zástavbě brownfieldu bývalé továrny Kras v Brně. 

Druhá cena patří Alžbětě Pomahačové za práci Město Sídliště. Prefabrikované domovy zpracovala pod vedením Miroslava Šika na Akademii výtvarných umění v Praze. Třetí místo obsadil návrh absolventa Fakulty umění a architektury TU v Liberci Tobiáše Hrabovce za projekt Studentské bydlení a HUB v Liberci. Pod vedením Radka Suchánka navrhnul typologii obytného souboru.

Reklama

Brána do malajského královského paláce

Po malajském královském fondu vstupuje do Česka i investiční banka

Na konci loňského roku získal Malajský královský investiční fond souhlas od města Protivín ke koupi budov v podzámčí a přilehlé pozemky za 17 milionů korun. Nyní svůj vstup do Česka oznámila i malajská Královská investiční banka (The Royal Investment Bank of Kelantant, RIBK).

Přečíst článek

Nákupy přes internet, ilustrační foto

Češi jsou přeborníci v nakupování na internetu. Pandemii se přizpůsobili lépe než Němci

Česko zažívá nejsilnější boom internetového nakupování ze všech zemí EU, uvádí Eurostat. Během pandemie se Česká republika zařadila mezi evropské velmoci elektronické komerce. Víc lidé nakupují on-line už jen v Nizozemsku, Dánsku, Švédsku a Irsku.

Přečíst článek

 

Reklama

Související

U bývalé vodárenské věže vznikne nové náměstí s kašnou.

Nové náměstí, lavičky i stromy. Tak už za pět let bude vypadat tržnice v Holešovicích

Přečíst článek
Takto bude vypadat nový smíchovský terminál.

FOTOGALERIE: Smíchovské nádraží vypadá spíš jako brownfield. To se ale brzy změní

Přečíst článek
Architektonickou soutěž na návrh českého pavilonu pro světovou výstavu Expo 2025 v japonské Ósace vyhrálo studio Apropos Architects se skleněnou spirálou.

Češi chtějí japonskou Ósaku dobýt tím, co umějí nejlíp. Pavilon na Expu bude ze skla

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme