Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Michelinské bistro nabízelo jídlo za 45 korun, teď o prestižní hvězdu přišlo

Hawker Chan v Singapuru.
iStock
Petra Jansová
pej

Singapurské bistro dosud známé tím, že vaří nejlevnější michelinské jídlo, o svoje místo v prestižním gastronomickém průvodci přišel.

Reklama

Michelinský průvodce vydaný před čtyřmi roky pro gurmánské cestovatele po Asii doslova rozvířil gastronomické vody. Prestižní hvězdu totiž tehdy získalo obyčejné pouliční bistro, jehož jedinou položkou na menu bylo kuře s rýží a sójovou omáčkou za pouhých pětačtyřicet korun.

V aktuálním průvodci vydaném před pár dny ale singapurský podnik Hawker Chan (Hong Kong Soya Sauce Chicken Rice v roce 2016) ale chybí. 

Překladiště v Německu, ilustrační foto

Německou ekonomiku zachraňuje export do Česka a Polska. Narostl téměř o polovinu

Německé firmy se po brexitu přeorientovaly na východ. Výrazně roste export do Polska, Česka, Maďarska i Ruska.

Přečíst článek

„Michelin se zkrátka držel svojí politiky propagovat pouze vysoce chutné jídlo,“ uvedl pro server CNN K.F. Seetoh, sinagapurský gurmet a také přítel známého amerického šéfkuchaře a televizní hvězdy Anthonyho Bourdaina.

Právě ten se zasloužil o propagaci singapurských bister, aby ukázal cestovatelům do této asijské země, jak dobře a levně se tam dá najíst.

Michelinská hvězda pomohla

Potom, co se podnik Chana Hong Menga objevil v prestižním průvodci, začal růst. Na Mengovu specialitu se v Singapuru stály i hodinové fronty. Bistro se přejmenovalo a vzniklo hned několik franšíz v Thajsku nebo na Filipínách. A rozšířila se i nabídka jídel. Našli se ale i kritikové, kteří poukazovali hlavně na to, že kvalita jídla se výrazně zhoršila.

Michelinský průvodce a jeho publikace je jednou z nejutajovanějších akcí na světě, upozorňuje server CNN. Nejenom, že dopředu není známé datum vydání, střeženým tajemstvím jsou i jména redaktorů a michelinských komisařů.

Na začátku se průvodce orientoval jen na Evropu, postupem času se z něj stal celosvětový fenomén. Prestižní hvězdy s sebou ale nesou i celou řadu soudních kauz.  Šéfkuchaři se s vydavatelstvím přeli nejenom o to, že o ocenění přišli, ale i to, že byli do průvodce zařazeni.

Zdeněk Pohlreich, šéfkuchař a gastropodnikatel

Zdeněk Pohlreich: Lidé si neváží práce. A stát je v tom podporuje

Z televize už trošku vycouval. Nestíhal se starat o vlastní restaurace. Zdeněk Pohlreich přesto zůstává největší celebritou mezi tuzemskými kuchaři. Byl vidět i v době covidu, když vařil pro hasiče nebo sestřičky. Že by mu to zvedlo popularitu, si však nemyslí. Své podniky přesto udržel naživu. Tak trochu státu navzdory.

Přečíst článek

Pavel Maurer

Gastro novinář Maurer: Některé restaurace otvírají, jen když mají hosty

Covid zasadil české gastronomické scéně hluboké rány. Definitivně zavřela až třetina provozů od malých venkovských hospůdek až po špičkové restaurace. Za oběť pandemii padla také vyhlášená pražská restaurace Bellevue, která vévodila žebříčku nejlepších restaurací podle Maurerova výběru. A co radí sám Pavel Maurer podnikům, které složitou ekonomickou situaci přežily? „Nezdražovat neuváženě. Lidé jsou nyní šetrnější, více kontrolují ceny,“ říká v rozhovoru pro newstream.cz gastro novinář a vydavatel průvodce po tuzemských restauracích.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Tématem druhého čísla byznysově - lifestylového čtvrtletníku je návod, jak globálně uspět, jak dobýt svět a užít si ho.

Na titulní straně představujeme neurologa Martina Tolara. Jeho společnost Alzheon je nejblíž ze všech farmaceutických firem světa k dosažení schválení léku na Alzheimerovu nemoc. Co všechno musel obětovat a jak těžké bylo prosadit se v USA?

„Amerika je kouzelná v tom, že když máte chuť něco dělat, máte výdrž a nadšení, tak vám pomůže. Ona je to země plná lidí, kteří tam přišli s jedním kufrem a vybudovali si tam z ničeho, jen ze svých snů, celý život,“ říká Tolar v hlavním rozhovoru magazínu.

A magazín dále přináší řadu příběhů osobností, kterým se ve světě podařilo uspět. Eduard Kučera například vypráví, jak těžké bylo hledat vhodného správce majetku a vysvětluje, proč se nakonec rozhodl většinu investic mít v USA.

Architekt Petr Štefek pracoval v Londýně u Normana Fostera a popisuje rozdíly mezi globální londýnskou scénou a Prahou.

Legendární investor Gabriel Eichler pak popisuje svou cestu z USA zpět do Československa a jak tu jeho know-how pomáhalo budovat svobodnou ekonomiku.

Jak dostat dítě na Oxford?

Připravit svým potomkům ty nejlepší startovní podmínky pro život, kariéru a úspěch ve světě je snem každého rodiče. Stojí to však peníze a čas. A také je k tomu potřeba učinit celou řadu správných rozhodnutí od volby střední školy přes kroužky a další mimoškolní aktivity. Odměnou ale může být studium na některé z nejprestižnějších univerzit světa na obou březích Atlantiku i Pacifiku. Jak ta správná rozhodnutí skutečně učinit poradí nejpovolanější odborníci ve druhém čísle magazínu Newstream CLUB, který právě vychází.  K dostání je v síti trafik Lagardère i online

Příští číslo magazínu Newstream CLUB vyjde již v březnu. 

Související témata

Miliardáři

Vzdělávání

Biohacking

Reklama

Související

Polévka za 48 korun, hlavní jídlo za 160. Kde? V Kozí ulici.

Bufet v Kozí ulici: Na dršťkovku za 48 korun tam chodí cizinci i manažeři

Přečíst článek
Takto se vaří v nové restauraci Marie B.

Další hvězda pro Prahu? Michelinský tým otevřel hospodu. A bez jídelního lístku

Přečíst článek
Restaurace Noma v Kodani.

Ani vyhlášené Nomě se nedařilo. Nejlepší restaurace na světě se dostala do milionové ztráty

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme