Reklama

Jste v letadle? Nechovejte se jako hlupák. Americký úřad rozdal rekordní pokuty za nepříslušné chování

Americké aerolinky, ilustrační foto
iStock

Americký Federální úřad pro letectví (FAA) letos uložil rekordní pokuty v celkové výši dvou milionů dolarů (45 milionů korun) kvůli rekordnímu počtu  neukázněných cestujících. Nejčastěji si lidé odmítali nasadit roušku.

Reklama

FAA vyzval v prvním případě ženu, která cestovala z Texasu do Severní Karolíny se společností American Airlines, aby zaplatila pokutu ve výši 81 950 dolarů (1,8 milionu korun) za vyhrožování, že ublíží letušce. Ta pasažérce nabídla pomoc poté, co spadla do uličky letadla. Nejmenovaná cestující poté údajně strčila do zaměstnankyně letecké společnosti a pokusila se otevřít dveře kabiny. Zatímco se ji letušky snažily zadržet, opakovaně udeřila jednoho zaměstnance do hlavy.

Když jí byla nasazena pouta, „plivala na posádku a ostatní cestující, mlátila je do hlavy, pokousala je a pokusila se do nich kopat“, uvedl FAA v tiskové zprávě.

Při druhém incidentu cestující letěla se společností Delta Air Lines z Las Vegas do Atlanty. Údajně se snažila „obejmout a políbit cestujícího sedícího vedle ní, šla do přední části letadla, aby se pokusila během letu opustit letadlo, odmítla se vrátit na své místo a několikrát kousla jiného cestujícího“.

Birgir Jónsson

Šéf startupu nově létajícího do Prahy: Pasažéři si budou moci vymazání své uhlíkové stopy zaplatit

Islandské aerolinky Play jsou startupem, který má za sebou první rok činnosti, stále rozšiřuje flotilu i počet destinací, kam létá. V květnu to bude i Praha. Češi se tak na Island dostanou za méně než pět tisíc korun a s přestupem v Reykjavíku mohou za méně než 10 tisíc letět do USA. „Nízké ceny jsou naším mottem, takže toto nejsou jen časově omezené zaváděcí ceny,“ říká v rozhovoru pro newstream.cz CEO aerolinek Birgir Jónsson.

Přečíst článek

Posádka musela tuto pasažérku rovněž spoutat. FAA ženu vyzvala k zaplacení pokuty ve výši 77 272 dolarů (1,7 milionu korun).

Reklama

Pokud jste v letadle, nechovejte se jako blbec a neohrožujte posádku a spolucestující,“ řekl stanici ABC ministr dopravy Pete Buttigieg, který v pátek oznámil rekordní finanční postihy pro cestující letecké dopravy. „Pokud to uděláte, FAA vám udělí pokutu,“ dodal.

FAA vyhlásil politiku „nulové tolerance“ vůči neukázněným cestujícím v lednu 2021 a od té doby udělil pokuty ve výši přibližně sedmi milionů dolarů (157 milionů korun). Úřad od té doby zaznamenal zhruba 7600 incidentů s neukázněnými cestujícími, přibližně 70 procent z nich se týkalo koronavirových pravidel. Od loňského maxima se však počet incidentů snížil o 60 procent.

Roger Ng, jediný bankéř Goldman Sachs, který šel před soud kvůli globálnímu skandálu kolem investičního fondu 1MDB, byl shledán vinným ze své role v drancování malajského fondu.

Exbankéř Goldman Sachs uznán vinným za miliardový podvod, hrozí mu 30 let vězení

Ve všech třech bodech obžaloby byl uznán vinným nyní již bývalý bankéř Goldman Sachs Roger Ng v korupční kauze vytunelování malajského státního investičního fondu 1Malaysia Development Berhad (1MDB). Malajsijští a američtí vyšetřovatelé tvrdí, že z fondu bylo v letech 2009 až 2014 ukradeno nejméně 4,5 miliardy dolarů (95 miliard korun). Exbankéři hrozí 30 let vězení, uvedla agentura Bloomberg.

Přečíst článek

Mafie - ilustrační foto

Česko je rájem italských mafiánů. Perou tu špinavé peníze a schovávají se před justicí, píše tamní policie

Italské klany do Česka a na Slovensko "uklízejí" své členy prchající před justicí. Zároveň tu zakládají fiktivní společnosti, které pomáhají prát špinavé peníze pocházející z trestné činnosti, píše italská protimafiánská policie ve výroční zprávě za první pololetí loňského roku.

Přečíst článek

Reklama

Související

Martin Feč

Martin Feč: Private jetem se do Ruska dostanete. My to ale v žádném případě nenabízíme

Přečíst článek
ilustrační foto

Po dvou letech pandemie se lidé těšili na cestování. Jenže jim prudce zdražují letenky

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme