Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

FOTOGALERIE: Vzácný motocykl Jawa 500 OHC se vydražil za statisíce

Motocykl Jawa 500 OHC 01
Aukro

Motocykl Jawa 500 OHC 01 z roku 1955, kterého se vyrobil jen omezený počet kusů, se stal nejúspěšnější položkou za měsíc červenec na aukčním portálu Aukro.cz. Vzácný motocykl se vydražil za částku 715 tisíc korun.

Reklama

„Uvádí se, že motocyklů Jawa 500 OHC bylo vyrobeno přibližně 7000 kusů, přičemž takzvaný typ 01 tvořil z tohoto počtu jen zlomek, proto je sběratelsky velmi vzácný. Po skončení výroby 'óhácéčka' Jawa již další čtyřdobý motocykl s motorem vlastní konstrukce nikdy sériově nevyráběla," uvedl k nejdráž vydražené položce expert na sběratelství a starožitnictví portálu Aukro Pavel Krejčíř.

FOTOGALERIE: Prohlédněte si vzácný exemplář motocyklu Jawa 500 OHC

K nejúspěšnějším aukcím se v minulém měsíci přidala také sada zlatých dukátů Karla IV. pocházejících z let 1978 až 1982, za kterou sběratel zaplatil 690 tisíc korun. Za třetí nejvyšší částku, zhruba 389 tisíc korun, se na Aukru v červenci prodala stokorunová mince, která byla vyražena v roce 1914.

Reklama

Aukro se zaměřuje na aukce i prodej a nákup za pevné ceny. Svou činnost portál zahájil v roce 2003, eviduje přes 4,5 milionu registrovaných uživatelů. Loni společnost meziročně zvýšila obrat z 3,3 miliardy korun na čtyři miliardy korun. Za sběratelské a starožitné předměty na něm lidé předloni utratili zhruba dvě miliardy korun, proti roku 2020 o 36 procent více.

Sotheby's prodává pár třicetiletých tenisek s logem Applu. Cena jde přes milion

Aukční síň Sotheby's prodává pár vzácných tenisek Apple za 50 tisíc dolarů, v přepočtu asi 1,1 milionu korun.

Přečíst článek

Obraz Dáma s vějířem od malíře Gustava Klimta

Poslední obraz Gustava Klimta míří do aukce. Konečná cenovka může být evropským rekordem

V Londýně se bude příští týden dražit obraz vídeňského malíře Gustava Klimta. Jde o jeho poslední dokončený obraz před jeho smrtí v roce 1918. Odhaduje se, že se dílo pojmenované Dáma s vějířem prodá za 65 milionů liber (v přepočtu asi 1,8 miliardy korun), píše BBC.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Ředitel filatelistického Clubu de Monte-Carlo Olivier Stocker na výstavě v Praze

Když sběratel začne prodávat své známky, je to pro něj malá smrt, říká jeden z nejlepších filatelistů světa Olivier Stocker

Přečíst článek
Zlatá hlava robota C-3PO jde do dražby. Vynést může desítky milionů

Hollywood jde do dražby. K mání bude bič Indiana Jonese i hlava androida C-3PO z Hvězdných válek

Přečíst článek
Čtyřkorunová zelená poštovní známka s černým převráceným přetiskem Pošta Československá 1919 se dnes v Bratislavě vydražila za 1,9 milionu korun. Vyplývá to z webu aukčního domu Petr Flaška. S aukční přirážkou za ni kupec zaplatil 2,25 milionu korun, řekl ČTK za aukční dům Tomáš Hejda. Podle dostupných informací jde o třetí nejvyšší cenu za československou známku v aukcích.

Čtyřkorunová známka z počátků první republiky se vydražila za dva miliony. Je třetí nejdražší

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme