Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Levnější než McDonald´s. Našli jsme svíčkovou se čtyřma za 135 korun v centru Prahy

U Rozvařilů servírují svíčkovou za 135 korun
Petra Jansová/Newstream
Petra Jansová

Páté patro obchodního dom Bílá labuť kolem poledního ožívá. Na smažák nebo svíčkovou za 135 korun sem míří všichni z okolí.

Reklama

Kdo nezná Restauraci U Rozvařilů, jako by nikdy nebyl v Praze. Tenhle název se totiž vrývá do paměti Pražanů už od 15. století. Jmenoval se tak pivovar a posléze, dnes už tradiční jméno, nesla restaurace, ale také kabaret a šantán sídlící ve stejném domu a průchodu jako známé Divadlo E.F. Buriana (dnešní Divadlo Archa).

Tradici zájezdního hostince si „Rozvařilovi“ ponechali i po druhé světové válce. I když se podnik, tehdy ještě sídlící v budově Na Poříčí 26, stal spíš táckárnou. Místem, kde si jídlo si strávník dává na tác, následně jej u pokladny zaplatí a pak odnese ke stolu, kde je zkonzumuje. A tak to tam funguje dodnes. I když na jiném místě. Populární táckárnu najdete naproti Divadlu Archa. V pátém patře Bílé Labutě. 

Polévka za 48 korun, hlavní jídlo za 160. Kde? V Kozí ulici.

Bufet v Kozí ulici: Na dršťkovku za 48 korun tam chodí cizinci i manažeři

Všechny pulty jsou obsazené. Není divu - v Masně Kozí vaří dobře a za skvělou cenu. Hlavní jídlo stojí kolem 160 korun.

Přečíst článek

Přízemí, chcete-li obchodní parter, kdysi vyhlášeného obchodního domu, působí trochu vylidněně. Možná většina těch, kteří tu procházejí, míří do pátého patra. Stejně jako my. Prostor jídelny je ze tří čtvrtin plný. U stolů sedí lidé různých věkových skupin a povolání. Debatují u táců na dlouhých stolech. A také jídel, jak se u správného „automatu“ čeká za lidovou cenu. 

Menu složené z polévky, hlavního jídla, salátu a pití vyjde 220 korun. Menší jedlíci mají na výběr hned z několika jídel. K mání je třeba svíčková se čtyřmi za 135 korun nebo smažený sýr a brambory za stejnou cenu. Otevřeno mají každý den, včetně víkendu, od 10 do 16 hodin. Platit se dá hotově i kartou.

„Jídlo je opravdu dobré. A ceny lidové. Porce jsou tu obrovské a výhodné. Jídlo s nealkoholickým nápojem nebo pivem vyjde na čtyři až sedm dolarů. Nečekejte luxus, jídlo je ale vynikající,“ píše jeden z uživatelů amerického cestovatelského serveru Trip Advisor.

Výhled z jídelny je přesně takový

Táckárna u Karlova mostu? Je to tak, obědové menu tam vyjde na méně než dvě stovky

Polévka, hlavní jídlo a pití za necelé dvě stovky u Karlova mostu? Není to nereálné, i v turisty nabitém místě se můžete chutně a výhodně najíst.

Přečíst článek

Noční trh na Phu Quocu, kde seženete místní pepř

Výprava na ostrov Phu Quoc, kde roste nejlepší pepř na světě

Za nejlepší pepř na světě bývá označován Kampotský pepř, který roste v Kambodži a je chráněn globální ochrannou známkou. Pár desítek kilometrů od Kampotu v Thajském zálivu ale leží vietnamský ostrov Phu Quoc. A právě tady pěstují pepř ze stejných rostlin, jen na ještě příhodnějším podloží a v lepších klimatických podmínkách. Místní pepř tak mnozí považují za ještě lepší než ten Kampotský. Vyzkoušet to může každý, protože právě na Phu Quoc nyní létají přímé spoje z Prahy.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Takhle se vaří v jídelně v Dlouhé ulici

Kam na oběd levnější než v jídelně poslanců? Na tácek do Dlouhé ulice

Přečíst článek
Výhled z jídelny je přesně takový

Táckárna u Karlova mostu? Je to tak, obědové menu tam vyjde na méně než dvě stovky

Přečíst článek
Tříchodové menu na Václaváku? Není problém, stačí skočit do táckárny.

Reportáž: Ani McDonald´s ani Popeyes. Na Václaváku se dá najíst rychleji a levněji

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme