Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Dasha a Smigmator oslaví deset let Klubu Evergreen ve Foru Karlín

Dasha a Jan Smigmator
Lucie Robinson
Stanislav Šulc
sta

Klub Evergreen se stal jedním z nejúspěšnějších pořadů veřejnoprávního rozhlasu. Galakoncert na jeho počest se uskuteční ve čtvrtek 7. října.

Reklama

Již deset let zní v éteru Klub Evergreen, v němž zpěvačka Dasha a zpěvák a muzikant Jan Smigmator každý týden představují to nejlepší z evergreenů napříč 20., ale i 21. stoletím. Klub se zakrátko stal jedním z nejpopulárnějších pořadů v éteru dvojky i celého veřejnoprávního rozhlasu, a tak se tvůrci rozhodli desáté výročí oslavit ve velkém stylu. Galakoncertem ve Foru Karlín, který se uskuteční ve čtvrtek 7. října.

„Návštěvníci se mohou těšit především na nás dva v doprovodu naprosto výjimečného orchestru. Společně s dirigentem Martinem Kumžákem a klavíristou Janem Steinsdörferem jsme poskládali kapelu, která vlastně nemá na české hudební scéně obdoby. Nejlepší jazzmani, skvělí big bandoví a studioví hráči a k tomu členové Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Zkrátka orchestr snů,“ uvedla pro newstream.cz zpěvačka Dasha. „Co se týče repertoáru, půjde o průřez historií populární hudby. Od starého dobrého swingu a jazzu přes muzikál až k současné pop music. Vše ve zbrusu nových aranžmá pánů Kumžáka a Steinsdörfera. Speciálními hosty budou Dětský pěvecký sbor Českého rozhlasu a paní Helena Vondráčková,“ dodala zpěvačka.

Show Must Go On

Během koncertu tak zazní skladby slavných pěvkyň a pěvců, které Dasha a Smigmator označují za své vzory, jako jsou Frank Sinatra, Tony Bennett, Elle Fitzgerald, Barbra Streisand či Édith Piaf. Ale dojde i na tuzemskou scénu a jména jako Karel Černoch, Karel Štědrý či Karel Gott.

Během večera bude pokřtěna narozeninová nahrávka Klub Evergreen 10 let. A ačkoli jde o oslavu první dekády jednoho rozhlasového fenoménu, rozhodně nejde o žádné loučení.

A co by si Dasha přála pro další dekádu? „Klub Evergreen by měl v první řadě zůstat takový, jaký je. Tak jak ho deset let vysíláme na vlnách Dvojky, tak pravě takový ho mají posluchači rádi,“ přeje si zpěvačka a moderátorka, podle níž není nutné přicházet s nějakými radikálními inovacemi, protože novinky v hudebním světě přicházejí zcela organicky.

Takto Dasha a Jan Smigmator slavili páté výročí pořadu

„V hudebním světě, který swinguje, se zkrátka pořád něco děje a my o tom s obrovskou chutí a nadšením posluchače informujeme. Teď třeba vychází nové album Tonyho Bennetta s Lady Gaga věnované 130. výročí narození Cola Portera. Pro nás jde přímo o elektrizující záležitost. Každá taková novinka dokazuje, že tenhle žánr žije a je stále aktuální. Swing je nadčasová muzika, která přechází z generace na generaci a my pevně doufáme, že Klub Evergreen a my s ním poneseme tuto hudební pochodeň v rozhlasovém éteru minimálně dalších deset let,“ uzavírá Dasha.

Forum Karlín

PPF koupila provozovatele Fora Karlín

PPF rozšiřuje své portfolio multifunkčních hal. Nově bude provozovat také Forum Karlín. PPF již vlastní a provozuje O2 arenu a O2 universum.

Přečíst článek

Česká národní banka, ilustrační foto

Tereza Zavadilová: Nová česká kovbojka. V hlavní roli inflace

Babišova vláda a Česká národní banka rozehrály kolem inflace a zvyšování sazeb pořádný biják.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Nejdražším obrazem vydraženým v ČR je nově Kupkovo Početí za 126,5 milionů korun

Aukční rekord. Olejomalba od malíře Kupky se stala nejdražším obrazem v historii Česka

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme