Reklama

Dasha a Smigmator oslaví deset let Klubu Evergreen ve Foru Karlín

Dasha a Jan Smigmator
Lucie Robinson
Stanislav Šulc
sta

Klub Evergreen se stal jedním z nejúspěšnějších pořadů veřejnoprávního rozhlasu. Galakoncert na jeho počest se uskuteční ve čtvrtek 7. října.

Reklama

Již deset let zní v éteru Klub Evergreen, v němž zpěvačka Dasha a zpěvák a muzikant Jan Smigmator každý týden představují to nejlepší z evergreenů napříč 20., ale i 21. stoletím. Klub se zakrátko stal jedním z nejpopulárnějších pořadů v éteru dvojky i celého veřejnoprávního rozhlasu, a tak se tvůrci rozhodli desáté výročí oslavit ve velkém stylu. Galakoncertem ve Foru Karlín, který se uskuteční ve čtvrtek 7. října.

„Návštěvníci se mohou těšit především na nás dva v doprovodu naprosto výjimečného orchestru. Společně s dirigentem Martinem Kumžákem a klavíristou Janem Steinsdörferem jsme poskládali kapelu, která vlastně nemá na české hudební scéně obdoby. Nejlepší jazzmani, skvělí big bandoví a studioví hráči a k tomu členové Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Zkrátka orchestr snů,“ uvedla pro newstream.cz zpěvačka Dasha. „Co se týče repertoáru, půjde o průřez historií populární hudby. Od starého dobrého swingu a jazzu přes muzikál až k současné pop music. Vše ve zbrusu nových aranžmá pánů Kumžáka a Steinsdörfera. Speciálními hosty budou Dětský pěvecký sbor Českého rozhlasu a paní Helena Vondráčková,“ dodala zpěvačka.

Show Must Go On

Během koncertu tak zazní skladby slavných pěvkyň a pěvců, které Dasha a Smigmator označují za své vzory, jako jsou Frank Sinatra, Tony Bennett, Elle Fitzgerald, Barbra Streisand či Édith Piaf. Ale dojde i na tuzemskou scénu a jména jako Karel Černoch, Karel Štědrý či Karel Gott.

Během večera bude pokřtěna narozeninová nahrávka Klub Evergreen 10 let. A ačkoli jde o oslavu první dekády jednoho rozhlasového fenoménu, rozhodně nejde o žádné loučení.

A co by si Dasha přála pro další dekádu? „Klub Evergreen by měl v první řadě zůstat takový, jaký je. Tak jak ho deset let vysíláme na vlnách Dvojky, tak pravě takový ho mají posluchači rádi,“ přeje si zpěvačka a moderátorka, podle níž není nutné přicházet s nějakými radikálními inovacemi, protože novinky v hudebním světě přicházejí zcela organicky.

Reklama
Takto Dasha a Jan Smigmator slavili páté výročí pořadu

„V hudebním světě, který swinguje, se zkrátka pořád něco děje a my o tom s obrovskou chutí a nadšením posluchače informujeme. Teď třeba vychází nové album Tonyho Bennetta s Lady Gaga věnované 130. výročí narození Cola Portera. Pro nás jde přímo o elektrizující záležitost. Každá taková novinka dokazuje, že tenhle žánr žije a je stále aktuální. Swing je nadčasová muzika, která přechází z generace na generaci a my pevně doufáme, že Klub Evergreen a my s ním poneseme tuto hudební pochodeň v rozhlasovém éteru minimálně dalších deset let,“ uzavírá Dasha.

Forum Karlín

PPF koupila provozovatele Fora Karlín

PPF rozšiřuje své portfolio multifunkčních hal. Nově bude provozovat také Forum Karlín. PPF již vlastní a provozuje O2 arenu a O2 universum.

Přečíst článek

Česká národní banka, ilustrační foto

Tereza Zavadilová: Nová česká kovbojka. V hlavní roli inflace

Babišova vláda a Česká národní banka rozehrály kolem inflace a zvyšování sazeb pořádný biják.

Přečíst článek

Reklama

Související

František Kupka: Bílý kůň

Nejočekávanější aukce roku je tu. Nabídne třicítku milionových obrazů

Přečíst článek
Veletrh Sběratel startuje

Odstartoval vánoční veletrh Sběratel. Připomene královnu Alžbětu II. i Mekyho Žbirku

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme