Reklama

Výrobce hokejových puků, firma Rubena, se vrací zpět do českých rukou

Puky Rubena, ilustrační foto
Rubena
 ČTK

Náchodská společnost Rubena, která vyrábí produkty z pryže jako puky, pneumatiky či duše, mění po šesti letech majitele. Od švédské strojírenské skupiny Trelleborg ji koupila česká investiční skupina Kaprain.

Jako první informaci přinesl server Seznam Zprávy. Cenu transakce strany neuvedly. Podle informací serveru se blíží 50 milionům eur (asi 1,2 miliardy korun).

„Investicí do náchodské Rubeny posílíme svou pozici v chemickém průmyslu,” uvedl ředitel ze skupiny Kaprain Jaromír Štantejský. Skupina Kaprain vznikla v roce 2013 a od počátku je aktivní ve třech klíčových sektorech, jimiž jsou průmysl, nemovitosti a finance. Později k tomu přidala i oblast chemie.

Česká výprava pózuje fotografovi 16. července 2021 na letišti v pražských Kbelích před odletem na olympijské hry do Tokia. V prostřední řadě vpravo je lékař Vlastimil Voráček, který byl prvním členem české výpravy s pozitivním testem na covid-19.

Viliam Buchert: Češi v Tokiu. Úžasné výkony, ale i selhání v pofiderní kauze

Olympiáda v Tokiu už má většinu soutěží za sebou. Kvůli koronaviru jsou to hry divné, ale po sportovní stránce skvělé. Česko, jak už je v poslední době obvyklé, zabodovalo. Bohužel nejenom na poli sportovním, ale i v závodě o co největší bizarnost.

Přečíst článek

Skupina Trelleborg, která se zaměřuje na technologie polymerů, získala Rubenu v roce 2015 jako součást gumárenského holdingu ČGS Holding za asi 31,4 miliardy korun. Vedle Rubeny do něj patřil například i Mitas.

Hlavním výrobním programem Rubeny je technická pryž, například jde o manžety, těsnění, antivibrační systémy a spojovací prvky. Významnou část produkce tvoří pláště a duše pro jízdní kola. V segmentu speciální výroby Rubena produkuje například vaky a nádrže, klínové řemeny či hokejové puky, s nimiž se hraje i na olympiádách.

Reklama

Jack Dorsey, šéf Twitteru

Šéf Twitteru Dorsey za miliardy koupil australský Afterpay

Americká technologická společnost Square, kterou vlastní šéf Twitteru Jack Dorsey, koupí za 29 miliard dolarů (623 miliard korun) australskou firmu Afterpay, která nabízí odložení platby za nákupy.

Přečíst článek

Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku

Zuckerberg chystá Matrix. A chce nás tam všechny

Do několika let chce největší sociální síť světa vytvořit digitální prostor, kde budeme žít více než v realitě. A Facebook zdaleka není sám. Jaký potenciál tyto snahy mají? A mohou uspět?

Přečíst článek

Reklama

Související

Jaromír Jágr při natáčení epizody pořadu Victory Club

Proč jsem byl nejlepší? Byl to můj cíl. Dnes mám i jiné cíle, říká Jaromír Jágr

Přečíst článek
Reklama
Doporučujeme