Reklama

Stamiliardová akvizice. PerkinElmer koupí firmu výrobce léčiv BioLegend

Výzkum, ilustrační foto
PerkinElmer
 ČTK

Společnost zabývající se zdravotní diagnostikou PerkinElmer koupí soukromého výrobce protilátek používaných v genové terapii a substancí pro výzkum léčiv BioLegend za 5,25 miliardy dolarů (114,1 miliardy korun).

Reklama

Pro firmu PerkinElmer je to zatím její největší akvizice a umožní jí růst v oblastech jako klinická diagnostika a testování bezpečnosti potravin.

Transakce by měla být uzavřena do konce roku. PerkinElmer očekává, že v prvním roce po dokončení zvýší akvizice její očištěný zisk na akcii o 30 centů a v dalším roce o 50 centů.

BioLegend má více než 700 zaměstnanců. Poskytuje látky a substance pro výzkum v oblastech jako imunologie, onkologie a neurověda, a také při identifikaci osob nakažených covidem-19 a ke sledování imunitních reakcí pacientů na novou léčbu a vakcíny. Tržby společnosti v příštím roce mají dosáhnout 380 milionů dolarů, napsala agentura Reuters.

Koncern VW jedná s českou vládou o stavbě gigafactory na území Česka.

Gigafactory chtějí v Česku stavět Volkswagen a LG

Jednou ze zvažovaných lokalit pro stavbu továrny na baterie pro elektromobily je areál bývalé hnědouhelné elektrárny Prunéřov ze skupiny ČEZ.

Přečíst článek

Draslovka Holding, výrobní závod v Kolíně

Draslovka převzala americkou Chemours za 11,3 miliardy korun

Společnost Draslovka Holding, která nedávno nakupovala v Jihoafrické republice, oznámila, že převzala ve Spojených státech firmu Chemours za 520 milionů dolarů, tedy v přepočtu za více než 11,3 miliardy korun.

Přečíst článek

Michal Šnobr

Michal Šnobr: Jsem investor, akcionář, hoteliér, zemědělec i fanda Lega

Známý aktivistický akcionář firmy ČEZ Michal Šnobr v červenci prodá svůj herní řetězec JRC Czech. Jde prý trochu konsolidovat své rozkročení - chce se soustředit na rozvoj Amenity Resorts a návazný byznys včetně farem a současně se aktivněji vrátí i na kapitálové trhy. A s větším kapitálem. „Přichází správná doba,“ říká v rozhovoru pro newstream.cz.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme