Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Pošta prodlouží doručování ekonomických zásilek, ze dvou dnů na tři

Česká pošta od července mění pravidla, u takzvaných ekonomických listovních zásilek prodlouží doručovací dobu ze dvou dnů na tři.
ČTK
 ČTK

Česká pošta od července mění pravidla, u takzvaných ekonomických listovních zásilek prodlouží doručovací dobu ze dvou dnů na tři. Důvodem je trvalý pokles zájmu o posílání listovních zásilek a s tím související optimalizace poštovní sítě. Každý den pošta doručí okolo 1,8 milionu listovních zásilek. Systém dvourychlostního doručování zavedla Česká pošta v únoru 2020.

Reklama

O den pomalejší doručování ekonomických zásilek ze dvou na tři dny testovala pošta od letošního jara na 17 provozovnách, od června jej rozšířila na dalších 144 provozoven. Od července pak budou listovní zásilky doručovány upraveným způsobem na všech 289 dodávacích provozovnách (depech) po celé České republice. Od poloviny roku bude stát obyčejný prioritní dopis 34 korun, ekonomický pak 27 korun.

Česká pošta

Pošta udělala v seznamu rušených poboček 21 změn. Nejvíc na severu Moravy a Vysočině

Po sérii jednání s městy a obcemi, Česká pošta mění v jedenadvaceti případech seznam rušených poboček. Nejvíce změn doznal seznam v Moravskoslezském kraji a Kraji Vysočina, kde je po čtyřech nově zařazených pobočkách za původně určené ke zrušení.

Přečíst článek

Prioritní doručení do druhého dne podle dosavadních zkušeností firmy využívá okolo sedmi procent klientů, zbytek využívá ekonomický, byť pomalejší způsob doručení.

„Vzhledem k trvalému poklesu zájmu o listovní zásilky a s ohledem na zákon DEPO, kdy nově dva miliony subjektů už nekomunikují s úřady prostřednictvím papírových doporučených dopisů, ale přes datové schránky, se od 1. července 2023 ekonomický režim prodlužuje z D+2 na D+3. Pokud někdo preferuje prioritní způsob doručení, pak D+1 může využít, to zůstává zachováno,” uvedl mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Pošta opět zdražuje. Dopis bude od července za 27 korun

Pošta opět zdražuje. Dopis bude od července za 27 korun

Česká pošta od července zdraží poslání obyčejného psaní v ekonomickém režimu o čtyři koruny na 27 korun. Doporučené a cenné psaní bude dražší o desetikorunu. Uvedl to mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Přečíst článek

Česká pošta letos přijímá řadu úsporných opatření kvůli prohlubující se ztrátě. Jedním z nich je uzavření 300 poboček v polovině roku a propuštění zhruba 1000 zaměstnanců. Do poloviny roku by měla představit plán transformace, ve kterém se rozdělí na provozovatele poboček, poskytujícího základní služby pro stát, a komerční doručovací akciovou společnost.

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Pobočka České pošty

Dalibor Martínek: Prohnilá Česká pošta. Zavírání poboček je kouřovou clonou politiky ovládané firmy

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme