Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Poláci elektromobil od Alfa Romeo možná vyrábět nebudou. Na vině je italský zákon

Alfa Romeo Milano
Alfa Romeo
 ČTK

První elektromobil značky Alfa Romeo, sportovní vůz Milano, se nemůže vyrábět v Polsku. V Turíně to na zahájení akce, jejímž cílem je propagace italských výrobků, řekl italský ministr průmyslu Adolfo Urso. Zakazuje to podle něj zákon. Informovala o tom agentura PAP.

Reklama

Alfa Romeo svůj první elektrovůz na trh uvedla ve čtvrtek. Je pojmenovaný podle města, kde byla značka roku 1910 založena. Elektromobil má baterii o kapacitě 54 kWh, díky níž v základní verzi ujede až 410 kilometrů, uvedla v prohlášení skupina Stellantis, pod níž značka Alfa Romeo spadá.

FOTOGALERIE: Podívejte se na elektromobil Alfa Romeo

Vůz se vyrábí v polském městě Tychy, které leží ve Slezském vojvodství. Jedná se o první model značky Alfa Romeo, který se celý montuje v zahraničí.

„Automobil s názvem Milano nelze vyrábět v Polsku. Zakazuje to italský zákon,“ konstatoval Urso. Odkazoval přitom na zákon z roku 2003, který se zaměřuje na „italsky znějící“ výrobky, které se neprávem označují za italské.

„Tento zákon stanovuje, že nesmíte uvádět údaje, které zákazníky uvedly v omyl. Takže auto s názvem Milano se musí vyrábět v Itálii,“ dodal.

Zákon se zpravidla připomíná ve spojení s potravinami. Příkladem může být americký parmazán, který se podobá italskému sýru parmigiano.

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Elon Musk

Musk uvedl, že má problém se zavedením cel na dovoz elektromobilů z Číny. Nedávno tvrdil opak

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme