Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Ostravská huť Liberty žádá soud o prodloužení moratoria

Ostravská huť Liberty žádá soud o prodloužení moratoria
Profimedia
 ČTK

Hutní firma Liberty Ostrava požádala soud o prodloužení všeobecného moratoria, které ji chrání před věřiteli a jehož platnost vyprší ve čtvrtek. Soud o žádosti rozhodne prioritně během několika dní, uvedl mluvčí Krajského soudu Ostrava Igor Krajdl.

Reklama

Liberty Ostrava, která vyrábí ocel hlavně pro stavebnictví, strojírenství a petrochemický průmysl, má delší dobu problémy platit dodavatelům. Výroba ve většině jejich provozů stojí od loňského 22. prosince. Moratorium, které soud vyhlásil loni v prosinci, chrání huť především před insolvenčními návrhy a exekucemi.

Minulý měsíc soud jednal o platnosti moratoria, poté co restrukturalizační správce podniku Liberty Ostrava navrhl jeho zrušení s tím, že je firma v platební neschopnosti. Soud ale tehdy zjistil, že pro zrušení moratoria nejsou splněny zákonné podmínky.

Výrobní závod Liberty Ostrava v Ostravě-Kunčicích

„Destrukce ocelového srdce Česka“. Odbory odmítají restrukturalizační plán Liberty Ostrava

Restrukturalizační plán hutní společnosti Liberty Ostrava označil předseda Odborového svazu KOVO Roman Ďurčo za zcela nepřijatelný. V podniku, který má zhruba 6000 zaměstnanců, by podle něj v souvislosti s poklesem výroby o 60 procent přišlo o práci 3000 lidí. Ďurčo to uvedl na síti X. Společnost Liberty Ostrava v reakci uvedla, že žádné propouštění neplánuje.

Přečíst článek

Mluvčí podniku Kateřina Zajíčková v pondělí uvedla, že firma bude žádat o prodloužení moratoria. Důvodem je i to, že věřitelé budou do 15. dubna rozhodovat o restrukturalizačním plánu, který jim firma minulý týden předložila.

Plán má dvě varianty dalšího postupu. Varianta A vychází z toho, že se Liberty dohodne se společností Tameh Czech, která je jejím dodavatelem energií, jejichž dodávky ale v prosinci zastavila. Tameh v prosinci skončil v úpadku, který zdůvodnil právě tím, že mu Liberty neplatila. Druhá varianta restrukturalizace Liberty, plán B, počítá s řešením bez Tamehu. Podle soudu má firma více než 1300 věřitelů, kteří budou o plánu hlasovat.

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Majitel skupiny Liberty Sanjeev Gupta

Lukáš Kovanda: Po dnešku existuje šance, že se výroba v hutích Liberty zase rozjede

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme