Internet zaplavily rady finančních influencerů. Jaká pravidla pro ně platí?
Natálie Cmíralová a Jan Ditrych v novém dílu podcastu Právo k Ranní Kávě probírají aktuální fenomén finančních influencerů (tzv. finfluencerů) a právní aspekty jejich činnosti. Vysvětlují, kdo vlastně finfluenceři jsou a proč se o jejich aktivitu zajímají regulátoři jako Česká národní banka či evropská ESMA.
V diskuzi rozebírají tenkou hranici mezi pouhým sdílením osobních zkušeností a investičním doporučením, které již podléhá evropské regulaci. Posluchači se dozvědí, jaké informační povinnosti mají tvůrci obsahu při sdílení investičních doporučení a jaká rizika hrozí investorům, kteří se spoléhají pouze na informace ze sociálních sítí. Zvláštní pozornost věnují problematice možné manipulace s trhem a specifickému postavení kryptoaktiv, která mají odlišný regulační režim.
Odborníci objasňují rozdíly mezi běžnými tvůrci obsahu a profesionály z pohledu právní úpravy a upozorňují na možné sankce za porušení pravidel, které mohou dosáhnout až 15 milionů korun. Podcast přináší cenné informace jak pro investory, tak pro samotné tvůrce finančního obsahu na sociálních sítích.
Sledujte nejnovější díl podcastu Právo k Ranní Kávě, který vzniká ve spolupráci s právní kanceláří PRK Partners. Spouští se v úvodu článku. Najdete ho také na vaší oblíbené podcastové platformě. Jsme na Spotify a Apple Podcasts.

V prvním dílu této sezony talkshow „Na kus řeči s právníky“, kterou budete nově sledovat na Newstream.cz, diskutoval moderátor Daniel Vejsada s Michalem Syllou, associate partnerem PRK Partners, o aktuálním tématu hromadných žalob v českém právním prostředí.
První hromadná žaloba v Česku byla schválena. Na co se mají firmy připravit, diskutují právníci
Newstream TV
Co právník, to názor, říká se. A potvrzují to i odpovědi právních expertů na anketní otázku, která norma přijatá v poslední dekádě měla největší pozitivní dopad. Rozmanitá paleta odpovědí zároveň rozptyluje jinak častý dojem, že právo se hlavně komplikuje, ztrácí srozumitelnost a celkově směřuje k horšímu.
Právníci vybírají nejužitečnější zákony: Milostivé léto nebo rychlejší stavba jaderných bloků
Zprávy z firem
Nový díl podcastu Právo k Ranní Kávě, který pravidelně informuje o novinkách z oblasti českého práva a judikatury, se tentokrát zaměří i na evropské právo. Z evropské legislativy moderátoři pořadu Kristýna Faltýnková a Daniel Vejsada prodiskutují nové nařízení EU o umělé inteligenci a jeho dopadech na firmy, stejně jako návrh Evropské komise na zjednodušení reportingu o udržitelnosti.
Jak dopadne nové evropské nařízení o AI na firmy? Diskutují právníci
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.