Reklama

Generálním ředitelem firmy Vítkovice Steel bude Radek Strouhal

Radek Strouhal, nový GŘ Vítkovice Steel
ČTK
 nst
nst

Novým generálním ředitelem a předsedou představenstva ostravské hutní společnosti Vítkovice Steel se od 1. ledna stane dosavadní finanční ředitel a člen představenstva Radek Strouhal. Nahradí Dmitrije Ščuku, kterému končí funkční období.

Reklama

O novém složení tříčlenného představenstva rozhodla dozorčí rada společnosti. „Dmitriji Ščukovi končí funkční období a s tím i jeho působení ve společnosti Vítkovice Steel,” uvedla za ocelářský podnik Jana Dronská. Ščuka působil v podniku více než deset let.

Strouhal je členem představenstva od ledna 2019. „Představenstvo v nadcházejících dnech oznámí kompletní složení statutárního orgánu společnosti. V minulých dnech vedení společnosti komunikovalo danou skutečnost se všemi klíčovými partnery společnosti tak, aby došlo k plynulému přechodu,” dodala Dronská.

Na běžný chod společnosti nebude mít změna v představenstvu žádný zásadní vliv. „Nadále se budeme soustředit na naše dlouhodobé priority, zejména kvalitu našich výrobků i služeb a posilování konkurenceschopnosti,” uvedl Strouhal.

Thomas Schäfer

Šéf Škoda Auto Schäfer nově povede značku VW

Předseda představenstva automobilky Škoda Auto Thomas Schäfer nově povede VW, která je hlavní značkou skupiny Volkswagen. Kdo Schäfera v českém podniku nahradí, koncern nesdělil.

Přečíst článek

Vítkovice Steel jsou tradičním evropským výrobcem válcovaných výrobků z oceli, 70 procent produkce vyvážejí. Firma je největším výrobcem ocelových plechů v České republice a jediným výrobcem štětovnic, které se používají především při zakládání staveb a zpevňování břehů vodních cest. Podnik má téměř 900 zaměstnanců.

Reklama

Firmu vlastní nadnárodní investiční fondy ze zemí bývalého Sovětského svazu. Loni snížila ztrátu oproti roku 2019 o 213 milionů na 267 milionů korun, což byl její nejlepší hospodářský výsledek za poslední tři roky. Provozní zisk EBITDA dosáhl loni nuly. Za první tři letošní čtvrtletí dosáhla firma čistého zisku 25 milionů korun, podle Dronské se tak firma vrací po složitých ztrátových letech k ziskovému hospodaření.

David Soukup, CFO Packety, matky Zásilkovny

Novým finančním ředitelem Packety je David Soukup. Přichází z Linetu

Na pozici Chief Financial Officer (CFO) skupiny Packeta, majitele Zásilkovny, nastoupil David Soukup. V této pozici je zároveň členem nejužšího vedení a podílí se na strategických rozhodnutích a směřování Packety.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Tomáš Nidetzký, viceguvernér ČNB

Bývalý viceguvernér ČNB Tomáš Nidetzký usiluje o post šéfa Národní rozvojové banky

Přečíst článek
Vladimír Dlouhý, šéf Hospodářské komory

Evropská asociace hospodářských komor do čela zvolila prvního Čecha, Vladimíra Dlouhého

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme