Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

ČSOB Pojišťovna loni vytvořila rekordní zisk přes dvě miliardy

ČSOB
Dušan Kütner / Newstream
 ČTK

ČSOB Pojišťovna se sídlem v Pardubicích loni vytvořila rekordní čistý zisk 2,153 miliardy korun. Výsledek je o 22 procent vyšší než rok předtím. Společnosti se dařilo zejména v pojištění vozidel, pojištění domků a domácností a průmyslového pojištění, uvedla společnost ve výroční zprávě zveřejněné ve Sbírce listin. Za růstem stály jak nové smlouvy, tak průběžné navyšování pojistných částek u dosavadních smluv v reakci na rostoucí inflaci.

Reklama

U nemovitostí se navýšily pojistné částky

„U nemovitostí se navýšily pojistné částky tak, aby odpovídaly hodnotě domu po inflaci se započtením dražší práce a dražšího materiálu. Klienty jsme upozornili, že by mohli mít nemovitost podpojištěnou,“ řekl mluvčí pojišťovny Petr Milata. Podobná situace je podle něj u ceny práce a náhradních dílů u aut.

Podle předsedy představenstva Jiřího Střelického se pojišťovně v meziročním srovnání podařilo zvýšit její tržní podíl o 0,3 procentního bodu na 8,8 procenta. V neživotním pojištění dosáhla tržního podílu 9,4 procenta a v životním pojištění 7,3 procenta. Společnost je podle svého vyjádření čtvrtou největší pojišťovnou v Česku, pečuje o více než 1,5 milionu klientů.

Předepsané pojistné se ve srovnání s rokem 2021 zvýšilo o 5,8 procenta na 14,5 miliardy korun. V meziročním srovnání se snížil objem životního pojištění o desetinu na 4,212 miliardy korun, u neživotního pojištění vzrostl o 14 procent na 10,288 miliardy korun.

Aktuální sazby zářijových spořicích účtů. Víme, kde vám dají nejlepší sazbu

Zatímco jedna velká banka sazbu svého spořicího účtu v září snižuje téměř na půlku, při nesplnění podmínek na zvýhodněnou sazbu, jiná velká zase vyrazila atakovat šestiprocentní sazbu. Tu ostatně nabízí v Česku stále několik dalších bank. Složité hry s podmínkami pro výhodné úročení a na garance úrokové sazby tak pokračují. Podívejte se, které banky aktuálně nabízejí na spořicích účtech nejvyšší úrok.

Přečíst článek

Pojišťovna vyřídila o 14 procent více událostí

Pojišťovna loni vyřídila 271 652 pojistných událostí, o 14 procent více než o rok dřív. Průměrný evidenční počet zaměstnanců se zvýšil o 45 na 787. Po roční pauze získají akcionáři opět dividendy. „Dividenda bude vyplacena v objemu zisku roku 2022. Zisk za rok 2021 zůstane ponechán na účtu nerozděleného zisku minulých let,“ uvedla společnost.

ČSOB Pojišťovna je součástí holdingu ČSOB, který patří prostřednictvím dalších subjektů společnosti KBC Group NV. V Pardubicích si chce pojišťovna vybudovat nové sídlo v areálu po bývalé továrně Prokop poblíž centra města. Dosud využívaný objekt na Masarykově náměstí v minulosti nabízela městu pro nové sídlo magistrátu, zastupitelé však jednání o koupi nakonec zastavili.

Banky se vrhly na lov klientů mezi mladými. Slibují jim peníze navíc i nejnovější iPhone

Banky se vrhly na lov klientů mezi mladými. Slibují jim peníze navíc i nejnovější iPhone

Začátek nového školního roku i studijního semestru je tady a s tím už i tradiční novinková lákadla bank pro studenty a mladé lidi do třiceti let. Nejnovější bankovní marketingové akce cílí právě na nové mladé klienty, aby si zvykli na danou banku ještě, než si začnou sami vydělávat. Ti konzervativní totiž v bance obvykle pak už zůstanou. Noví klienti teď za sjednání účtu a splnění pár podmínek mohou získat finanční odměnu, mobil či případně další výhody. Připravili jsme pro vás přehled těch nejzajímavějších benefitů k tuzemským bankovním účtům pro mladé lidi.

Přečíst článek

Na tuzemské banky zaútočili hackeři, chtějí konec podpory Ukrajiny

AKTUALIZOVÁNO: České banky napadli hackeři z Ruska, požadují konec podpory Ukrajiny

Na tuzemské banky a burzu pravděpodobně zaútočili hackeři z Ruska. Útočníci z ruské hacktivistické skupiny NoName057 (16) požadují, aby instituce přestaly s podporou Ukrajiny. Finance klientů bank nejsou v ohrožení, jedinou komplikací pro klienty je dočasně nefunkční webový přístup k bankovnictví. Vyplývá to z vyjádření PwC a dalších expertů.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme