Reklama

Bistro.sk kupuje nizozemská služba Just Eat Takeway. Zaplatí víc než miliardu

donášková služba
Pexels
 ČTK

Mezinárodní donášková služba Just Eat Takeaway.com kupuje od vydavatelství Ringier Axel Springer Media největší online donáškovou službu jídla na Slovensku Bistro.sk.

Hodnota transakce činí téměř 50 milionů eur (1,28 miliardy korun) a dokončena bude v příštích měsících. Napsal to dnes portál Aktuality.sk, který patří do zmíněného vydavatelství.

Bistro.sk začalo poskytovat služby v roce 2013, v nabídce má téměř 2 tisíce restaurací a jeho služeb využívá přes 400 tisíc zákazníků. Vydavatelství Ringier uvedlo, že transakce je součástí jeho plánu zaměřovat se na slovenském trhu na on-line média, inzertní a komunitní portály.

Stáčecí linka na pivní PETky

Pivovary Staropramen připravil lockdown o stamiliony. Exportu se dařilo

Loňský lockdown připravil Pivovary Staropramen o stamilionové provozní zisky. I tak ale rok uzavřely s čistým ziskem ve výši 807 milionů korun. Pomohly dividendy z dceřiných společností.

Přečíst článek

„Když jsem před sedmi lety kupoval první tiskárnu na objednávky pro restaurace, ani jsem netušil, jak úspěšný příběh napíšeme. Dnes je Bistro.sk jedničkou mezi on-line donáškovými službami jídla na Slovensku,” uvedl zakladatel Bistro.sk a akcionář slovenské divize Ringier Axel Springer Milan Dubec.

Just Eat Takeaway.com se sídlem v Nizozemsku podniká ve více než dvou desítkách zemí, kromě Evropy také například ve Spojených státech a v Austrálii.

Reklama

Ringier provozuje na Slovensku několika portálů včetně zpravodajského webu Aktuality.sk, dále největší realitní a automobilové inzertní portály, jakož i on-line komunitní portál.

Ivan Šramko, bývalý guvernér Slovenské národní banky a poradce českých miliardářů

Slovensko nevyužilo dobré časy, má větší dluh než Česko, říká exguvernér Šramko

V reakci na rostoucí inflaci zvedla Česká národní banka (ČNB) koncem června úrokové sazby. V postpandemické době patřila k prvním z centrálních bank rozvinutých zemí, které se k takovému kroku uchýlily. „Myslím si, že se mohou relativně brzy dostavit kýžené efekty: určité ochlazení a zmírnění inflace,“ říká v rozhovoru pro server newstream.cz ekonom a bývalý guvernér Národní banky Slovenska Ivan Šramko, který je poradcem českých miliardářů. 

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Doporučujeme