Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Volodymyr Zelenskyj – muž na svém místě

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se stal ikonou pro ukrajinské občany i Západ pro svůj způsob, jakým vede obranu proti ruské invazi

Ukrajinský prezident a bývalý populární herec Volodymyr Zelenskyj se pro některé možná překvapivě stal ikonou pro ukrajinské občany pro svůj pevný postoj k ruské invazi na Ukrajinu a způsob, jakým vede obranu země. Za to si vysloužil i uznání západního světa. Volodymyr Zelenskyj – muž na svém místě.

NATO bude pokračovat v podpoře Ukrajiny, ujistil Zelenského Stoltenberg

NATO bude pokračovat v podpoře Ukrajiny. Vaše bezpečnost je i naše bezpečnost, uvedl Stoltenberg

NATO bude pokračovat v podpoře Ukrajiny, je to důležité pro celou Severoatlantickou alianci. Před zahájením dvoudenního zasedání ministrů obrany NATO to uvedl šéf aliance Jens Stoltenberg. Na jednání do Bruselu rovněž nečekaně přicestoval ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Přečíst článek
Čistka mezi ukrajinskými úředníky kvůli korupci smetla z funkcí šéfy všech odvodových center

Čistka mezi ukrajinskými úředníky kvůli korupci smetla z funkcí šéfy všech odvodových center

Na Ukrajině propustí šéfy všech oblastních odvodových center, sdělil dnes prezident Volodymyr Zelenskyj. Na svém zasedání o tom rozhodla ukrajinská bezpečnostní rada. V prohlášení zveřejněném na telegramu Zelenskyj odsoudil úplatkářství a cynismus v době, kdy je Ukrajina ve válce. Uvedl, že proti činitelům odvodových center je vedeno dohromady 112 trestních řízení.

Přečíst článek
Dovolená k nezaplacení. Ukrajinský poslanec kvůli výletu na Maledivy přijde o mandát, a možná i svobodu

Dovolená k nezaplacení. Ukrajinský poslanec kvůli výletu na Maledivy přijde o mandát, a možná i svobodu

Ukrajinské úřady vyšetřují, zda poslanec Jurij Aristov neporušil zákon, když jel na rodinnou dovolenou na Maledivy v době, kdy byl podle svého tvrzení nemocný. Bezpečnostní služba zahájila trestní řízení, aby posoudila, zda Aristov neposkytl úřadům nepravdivé informace. Podle vyšetřovatelů mu v případě odsouzení hrozí až tři roky vězení, uvedla britská BBC.

Přečíst článek
Ukrajinská vlajka na Hadím ostrově

Pět set dní války na Ukrajině. Zelenskyj ukázal video z Hadího ostrova

Ukrajina se už 500 dní brání ruské vojenské agresi. Její prezident Volodymyr Zelenskyj při této příležitosti zveřejnil video z Hadího ostrova, který ukrajinská armáda osvobodila loni na konci června a který je symbolem odporu Ukrajinců vůči ruské invazi. Kdy záběry s hlavou státu na místě vznikly, není zřejmé, podotkla ruská služba BBC. Zelenskyj byl v posledních dnech na cestách v zahraničí.

Přečíst článek
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a prezident USA Joe Biden (vpravo) v Kyjevě.

Spojené státy poskytnou Ukrajině kazetovou munici, některé státy to kritizují

Spojené státy poskytnou Ukrajině mimo jiné kazetovou munici v rámci nového balíku vojenské pomoci v hodnotě 800 milionů dolarů (asi 17,4 miliardy korun), oznámil Pentagon. Součástí balíku budou například dělostřelecké granáty ráže 105 milimetrů a 155 milimetrů, desítky bojových vozidel pěchoty, protitankové střely Javelin nebo munice do systému HIMARS.

Přečíst článek
Ukrajinský prezident Zelenskyj přijel na návštěvu Slovenska, kde ho přijala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová

Zelenskyj se z Prahy přesunul na Slovensko. Perspektiva Ukrajiny je v NATO, řekla Čaputová

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přijel na návštěvu Slovenska. Odpoledne ho slovenská prezidentka Zuzana Čaputová uvítala na nádvoří prezidentského paláce v centru Bratislavy. Zelenskyj se při své první návštěvě Slovenska od loňské invaze Ruska na Ukrajinu sejde také se slovenským premiérem Ľudovítem Ódorem a předsedou parlamentu Borisem Kollárem. Po společném jednání Čaputové se Zelenským oba vystoupili na tiskové konferenci. Perspektiva Ukrajiny je v NATO, spravedlivý mír musí respektovat územní celistvost Ukrajiny, řekla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

Přečíst článek
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (vlevo) a český prezident Petr Pavel (uprostřed) při státních hymnách 6. července 2023 na Pražském hradě.

FOTOGALERIE: Volodymyr Zelenskyj v Praze aneb Jak vypadalo 16 hodin návštěvy

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, jehož země se téměř pět set dnů brání ruské invazi, se poprvé vypravil na návštěvu České republiky. Jednal s vrcholnými politiky v čele s prezidentem Petrem Pavlem, položil květiny na Národní třídě v Praze u památníku událostí 17. listopadu a po zhruba 16 hodinách pobytu odletěl na další návštěvu, tentokráte sousedního Slovenska. Jak vypadala jeho návštěva ve fotografiích? Podívejte se níže ve fotogalerii.

Přečíst článek
Tisková konference po jednání mezi českým premiérem Petrem Fialou a jednání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským

Díky za pomoc, Češi, prohlásil Zelenskyj v Praze. Snad se sejdeme v NATO, dodal

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poděkoval v Praze za českou pomoc své zemi, která je podle něj znát. Do Česka dorazil poprvé od začátku loňské ruské vojenské invaze na Ukrajinu. Po schůzce s prezidentem Petrem Pavlem na Pražském hradě označil za ideální to, aby Ukrajina dostala pozvánku do NATO. Podle Pavla by měla vyjednávání o vstupu začít hned po konci konfliktu. Ukrajinský prezident se také již setkal s českým premiérem Petrem Fialou (ODS), setkal se se zástupci Senátu v čele s jeho předsedou Milošem Vystrčilem (ODS) a zamířil i do sněmovny, kde jej přivítala předsedkyně dolní parlamentní komory Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Zhruba po 16 hodinách v Česku odletěl z pražského Letiště Václava Havla na návštěvu Slovenska.

Přečíst článek
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přiletěl do Prahy a setkal se s českým protějškem Petrem Pavlem.

Sledujte tiskovku ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského po setkání se šéfy parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes pokračuje ve dvoudenní návštěvě České republiky. Jednal bude s premiérem Petrem Fialou (ODS) a bude jednat s předsedy obou parlamentních komor Milošem Vystrčilem (ODS) a Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09). Sledujte tiskovou konferenci ukrajinského prezidenta po setkání se šéfy českých parlamentních komor.

Přečíst článek
Ukrajinský prezident Zelenskyj

Zelenskyj přiletěl do České republiky, jednat bude s Pavlem i Fialou

Český vládní speciál s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským přistál na ruzyňském letišti v Praze. Letadlo doprovázela dvojice gripenů. Při své první návštěvě Česka od loňského začátku ruské vojenské invaze na Ukrajinu bude Zelenskyj jednat s prezidentem Petrem Pavlem, premiérem Petrem Fialou, předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (oba ODS) i šéfkou Sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09).

Přečíst článek
prezident Ukrajiny Zelenskyj dostal na summitu G7 možnost jednat s premiérem Indie Nárendrou Módím

Ukrajina světovým lídrům na G7 představila svůj mírový plán. Má širokou podporu, tvrdí Zelenskyj

Ukrajina předložila světu svůj mírový plán a podporu pro něj nachází v Asii, v arabském světě, v Evropě i v Latinské Americe. Na twitteru to uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poté, co v Hirošimě vystoupil před lídry zemí skupiny G7 a představiteli dalších zemí přizvanými na víkendový summit. Schůzka mu dala příležitost přesvědčovat například Brazílii a Indii, které se k ruské agresi proti Ukrajině staví vlažněji, píše agentura Reuters.

Přečíst článek
Reklama

News box

Evropská komise podezírá skupinu výrobců startovacích baterií pro 🚗 automobily, obchodní organizaci Eurobat a jejího poskytovatele služeb Kellen. Podle EK porušovali antimonopolní zákony, protože uzavřeli kartel a pak se domlouvali na cenách baterií.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS)  povolil státní firmě ČEPS nákup provozovatele plynovodů NET4GAS. Informoval o tom v tiskové zprávě. Akvizici, která nemá přesáhnout pět miliard korun, v září schválila vláda.  Číst více
Slovensko se musí připravovat na období po skončení války na Ukrajině a na standardizaci 🤝 slovensko-ruských vztahů, uvedl dnes slovenský premiér Robert Fico při jednání s velvyslanci Spojených států a Ruska. Fico kritizuje protiruské sankce a jeho nová vláda zastavila vojenskou pomoc ze státních zásob určenou Ukrajině bránící se ruské vojenské invazi. 
Investiční společnost Sev.en Global Investments podepsala 🤝 závaznou dohodu o převzetí 51procentního podílu vietnamské uhelné elektrárny Mong Duong 2 od americké společnosti The AES Corporation. Transakce bude ještě podléhat schválení vietnamskými úřady. 
Skupina OPEC+, kterou tvoří Organizace zemí vyvážejících ropu a její spojenci v čele s Ruskem, dosáhla předběžné dohody na dodatečném 📉 snížení těžby ropy o více než milion barelů denně. Uvedly to dnes zdroje agentury Reuters. 
Regulovaná složka ceny energií v příštím roce výrazně vzroste. Pro domácnosti se u elektřiny meziročně 📈 zvýší 65,7 procenta, což by mělo znamenat asi 1077 korun za megawatthodinu (MWh) víc. Číst více
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) upozorňuje na hrozbu spojenou s používáním aplikace 📱 WeChat, za kterou stojí čínská firma. Aplikace podle NÚKIB sbírá značný objem dat, která by mohla sloužit k přesnému zacílení kybernetických útoků či k vydírání.
Skupina 🍺 Pivovary Staropramen, která je dvojkou na českém trhu, v roce 2022 zvýšila meziročně tržby o 395 milionů na 4️⃣,6️⃣ miliardy korun. Provozní zisk EBITDA, tedy zisk před započtením úroků, daní a odpisů, ale kvůli složité ekonomické situaci klesl o zhruba 1,5 miliardy na 408 milionů korun. 
Míra inflace v zemích eurozóny v listopadu překvapivě výrazně klesla a dostala se na 2️⃣,4️⃣ procenta. To je o půl procentního bodu méně než v říjnu. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. 
Celkové ceny energií rozhodně  neporostou o desítky procent, řekl dnes ve Sněmovně premiér Petr Fiala (ODS) v souvislosti s očekávaným zvýšením ceny regulované části od příštího roku. Výjimkou mohou být podle premiéra odběratelé, kteří mají fixované ceny z doby před energetickou krizí. Plošná pomoc státu odběratelům byla od počátku časově ohraničená, upozornil Fiala. 
Reklama
Reklama
Doporučujeme