Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

útraty - informace o tématu

Zlatý důl pro Poláky. Češi začali rozhazovat na dovolených v Polsku

Zlatý důl pro Poláky. Češi začali rozhazovat na dovolených v Polsku

Češi letos utráceli v zahraničí o 23 procent více než loni. V letních měsících od začátku června do konce srpna útraty stouply o 13 procent. Mezi nejpopulárnější destinace patřily Itálie, Chorvatsko a Řecko. Skokanem roku v objemu plateb je Polsko, kde Češi utráceli o třetinu více než loni. Vyplývá to z dat ČSOB a společnosti Kiwi.com.

Přečíst článek
Parfém, ilustrační foto

Za Den matek letos utratí Češi navíc 450 milionů. Frčí květiny, sladkosti, kosmetika či šperky

Přečíst článek

Korunovace Karla III. je pro Británii drahý špás. Ale tratit na tom rozhodně nebude

Přečíst článek

Na Valentýna letos padne 2,5 miliardy, drahota řadu lidí od oslav odradí

Přečíst článek
anděl, čert a Mikuláš v ulicích Prahy

Lukáš Kovanda: Za mikulášskou nadílku a kostýmy Češi letos utratí přes půl miliardy

Zítra se ulice i vsi zase jednou zaplní čerty i anděly. Mikuláš je z hlediska obchodníků osmá nejvýnosnější událost v roce (viz tabulka níže). Češi během něj ve zvýšené míře utrácí zejména za sladkosti, půjčení či koupi kostýmu nebo kostýmových doplňků typu mikulášského plnovousu či čepice, drobnější dekorativní předměty a menší dárky. Mikuláš totiž v některých rodinách představuje „zahřívací kolo“ před Vánoci.  

Přečíst článek
Aquapalace Praha v Čestlicích

Dalibor Martínek: Smažák za 220, utopenec za 90. Jak se Češi chystají na nejdražší zimu všech dob?

Ať jedete v Česku na dovolenou kamkoliv, drahotě neuniknete. Zatuchlé chatky z osmdesátých let s pročůranými matracemi za patnáct set na noc, to najdete v každém zapadlém kempu. V tom stejném vám v místním bufetu, kde se na jednom litru oleje ve friťáku smaží od rána do večera, nabídnou hranolky se smažákem a tatarkou za 220 korun. Když budete mít štěstí na dobrý podnik, bude tato mňamka za 180.

Přečíst článek
turisté v Praze

Do Česka se vrací turisté. Utrácí tu ale méně než před pandemií

Příjmy České republiky z mezinárodního cestovního ruchu v prvním čtvrtletí letošního roku podle státní agentury CzechTourism meziročně vzrostly o deset miliard na zhruba 21,2 miliardy korun.

Přečíst článek
Reklama

News box

Od počátku izraelské vojenské operace v Pásmu Gazy přišlo o život nejméně 17 700 lidí a 48 780 jich bylo zraněno. Uvedlo to podle agentury Reuters ministerstvo zdravotnictví v Gaze ovládané palestinským hnutím Hamás. V oblasti nadále pokračují prudké boje.
V prostorách pražské Lucerny začala akce k uctění památky Karla Schwarzenberga s názvem Karel žije dál. Nabídne koncert, výstavu i filmové projekce. "Punková pocta" navazuje na smuteční obřad v katedrále svatého Víta na Pražském hradě. Netradiční rozloučení s politikem připravili přátelé a bývalý tým Schwarzenbergovy prezidentské kampaně
Protest skandinávských odborů proti automobilce Tesla se rozšířil i do Finska, napsal zpravodajský server CNBC. Americký výrobce elektrických vozů prohrál jeden ze dvou soudů ve Švédsku ohledně doručování nových registračních značek. Stávku švédských odborářů proti Tesle podporují jejich kolegové v Dánsku, Norsku a přidal se k ní i finský odborový svaz AKT. Ten začne dodávky vozů Tesla do Švédska blokovat 20. prosince.
Provozovatelé lanovek v rakouských alpských střediscích, kam jezdí za zimními sporty i mnoho lidí z Česka, se chystají na možné protesty ekologických aktivistů
Bývalý hejtman Moravskoslezského kraje zvolený za ANO Ivo Vondrák a jeho spolupracovníci z krajského zastupitelského klubu OK (Otevření a konstruktivní) zakládají nové hnutí OK (Osobnosti pro Kraj). Příští rok v krajských volbách budou kandidovat v koalici s hnutím STAN. Pro registraci hnutí potřebují nasbírat 1000 podpisů, proto nyní vytvořili petici za založení hnutí OK. 

Izraelská letadla dál bombardují Pásmo Gazy, na severu je hlášena střelba z tanků. Na jihu pokračují prudké boje mezi armádou a Hamásem, píše BBC.

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Slovenska o jeden stupeň na úroveň A- z dosavadní známky A. Změna ratingu je podle agentury reakcí na zhoršení stavu veřejných financí země v uplynulých měsících a Fitch negativně hodnotí také výrazný nárůst dluhu
Rozvoj dobíjecí infrastruktury pro elektromobily v Česku mírně zpomalil. Zatímco loni se otevřelo 634 nových dobíjecích stanic, letos je to zatím kolem 390. Celkově je tak v České republice 2313 stanic s 4313 dobíjecími body, což ji řadí v rámci EU na 13. místo. V hustotě dobíjecích stanic na počet elektromobilů je na tom ČR ovšem lépe. V Česku je v současné době registrováno 20 232 elektromobilů, letos jejich počet stoupl zatím asi o 6268.
Reklama
Reklama
Doporučujeme