Vyberte si z našich newsletterů

Přihlásit odběr

Ústí nad Labem - informace o tématu

Ústecko má zásobovat čipovou továrnu TSMC. Tchajwanský i-TRANS chystá logistické centrum

Ústecko má zásobovat TSMC. Tchajwanci chystají centrum za půl miliardy

Tchajwanská společnost i-TRANS Global připravuje v Ústeckém kraji evropské logistické centrum pro chemikálie a speciální plyny využívané při výrobě polovodičů. Česká pobočka firmy chce zpočátku investovat alespoň 20 milionů eur, tedy zhruba 487 milionů korun, a zaměstnat kolem 60 lidí.

Přečíst článek

Věžáky v Ústí se promění na stovky bytů. Do rekonstrukce se Salutem Group se pustil investor Petr Šmída

Přečíst článek

Analýza: Starší byty v Česku meziročně zdražily o více než čtvrtinu. Nejvíce v Ústí a Ostravě

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Kriminalisté zasahují v sídle Krajské zdravotní v Ústí nad Labem

AKTUALIZOVÁNO: Kriminalisté zasahují v sídle Krajské zdravotní v Ústí nad Labem i v jihlavské nemocnici

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) zasahuje v sídle Krajské zdravotní v Ústí nad Labem kvůli podezření z manipulace se zakázkami. Potvrdila to řekla mluvčí společnosti Petra Roubíčková. Další zásah vykonává NCOZ v Nemocnici Jihlava, kterou zřizuje Kraj Vysočina, řekl mluvčí centrály Jaroslav Ibehej.

Přečíst článek
Sídliště Mojžíř v Ústí nad Labem

Ceny starších bytů začaly růst po celé republice, vyjma Ústí nad Labem

Ceny starších bytů v ČR ve třetím kvartálu letošního roku mezičtvrtletně vzrostly o nižší jednotky procent. Výjimkou bylo Ústí nad Labem a Olomouc, kde ceny za uplynulé tři měsíce klesly. V hlavním městě se pohybuje cena za metr čtvereční aktuálně kolem 119 850 korun, zatímco na jaře to bylo o dva tisíce korun za metr čtvereční méně. Meziročně jsou ale starší byty ve všech krajských městech o vyšší jednotky procent levnější. Vyplývá to z analýzy realitní společnosti FérMakléři.cz.

Přečíst článek
Bytový komplex Nový Karolina v Ostravě

Praha už je mimo realitu. Bydlení v regionech se stane žádanou variantou

Průměrná cena přes 150 tisíc korun za metr čtvereční nového bytu v Praze už nevypadá jako optimální řešení vlastnického bydlení. Naskýtá se několik variant. Nájemní bydlení nebo co-living. Ten je spíš pro mladší, kteří se snáze snesou, a možná i navážou nové vztahy. Ale kdo ví, možná to bude brzo i trend bydlení pro starší generaci.

Přečíst článek

News box

Rusko v noci na dnešek zaútočilo na Ukrajinu hypersonickou 🚀 raketou středního doletu Orešnik. Vyslalo také na 600 dronů a 90 raket a střel. Na sociální síti to uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Útok si podle něj vyžádal nejméně 83 zraněných, jsou také oběti na životech.
Spojené státy a Írán jsou blízko podpisu dohody o prodloužení 🤝 příměří o dalších 60 dní, napsal s odvoláním na amerického představitele server Aixos. Předběžná dohoda by měla umožnit znovuotevření Hormuzského průlivu a povolit Íránu neomezeně vyvážet ropu. Jednání o íránském jaderném programu by zároveň pokračovala.
Ceny bydlení v ČR 📈 rostly v posledních 15 letech rychleji než mzdy a dostupnost vlastního bydlení se zhoršila. Vlastní bydlení zdražilo mezi lety 2010 a 2025 o 158 procent. To je téměř třikrát více než byl průměr v Evropské unii. Průměrné mzdy v ČR od roku 2010 vzrostly o 106 procent.
Americký řetězec rychlého občerstvení 🥡 Taco Bell plánuje ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku otevřít restauraci v Polsku, a to ve spolupráci s tamní společností AmRest. Postupně mají následovat restaurace i na dalších místech, informovala agentura PAP.
Tajná služba Spojených států ☝️ vyšetřuje údajnou střelbu v blízkosti Bílého domu. Informoval o tom server CNN s odvoláním na představitele služby, která je ochrankou amerického prezidenta a dalších vysokých ústavních činitelů. Podle reportérů CNN byly slyšet desítky výstřelů.
Doporučujeme