Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

sněmovní volby 2021 - informace o tématu

Orbán a Babiš

Jana Havligerová: Odkud a kam kráčí Česko

Den vzniku samostatné ČSR, osmadvacátý říjen, není – jak si mnozí říkají, svátek pro nostalgiky. Připomínka vzniku demokratické země, republiky, která si nevzala za vzor autoritářské státy ze svého okolí, je aktuální odkaz. Zvlášť v době, kdy si stále ještě český předseda vlády pozve v předvolebním čase jako politickou podporu maďarského premiéra Viktora Orbána.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Miloš Zeman

Jana Havligerová: Vyjednávání o vládě? Kdy bude prezident schopen vykonávat funkci je nejisté

Referendum o Babišovi skončilo, premiér a šéf ANO nemá šanci složit kabinet, který by v dolní komoře parlamentu disponoval většinou. Výsledek hnutí ve sněmovních volbách přesto označil za skvělý a nevzdává se. 

Přečíst článek
Andrej Babiš s manželkou Monikou přichází do štábu ANO

Babiš: Nepočítali jsme, že prohrajeme

Rozhovory o sestavování vlády podle Andreje Babiše mají začít ve středu. Zda bude kandidovat na prezidenta, odmítl. "Nyní o tom neuvažuji, teď jde o to, kdo sestaví vládu," prohlásil stávající premiér.

Přečíst článek
Jan Hamáček

Jan Hamáček rezignoval na post předsedy ČSSD. Končí i Filip

Vicepremiér Jan Hamáček rezignuje na funkci předsedy sociální demokracie poté, co se strana nedostala do Sněmovny. Rezignaci ohlásil také Vojtěch Filip a členové vedení KSČM. Řízením jsou pověřeni Šimůnek a Ort.

Přečíst článek
Volební urna, ilustrační foto

Ve Slaném nabízeli za hlas tisíc korun. Údajně pro ANO

Problémy s kupčením s hlasy se nevyhnuly ani letošním volbám do poslanecké sněmovny.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Miloš Zeman volí v Lánech

Jana Havligerová: Země nemocných prezidentů

Tápí vás zdraví prezidenta Miloše Zemana? Jana Havligerová připomíná, že nemocné hlavy státu jsou tak trochu česká klasika.

Přečíst článek
Tomáš Lebeda, politolog

Politolog: Jmenování premiéra nesmí proběhnout za zavřenými dveřmi

Otázky kolem zdraví prezidenta Zemana čeří volební debaty. Podle politologa Tomáše Lebedy, ale informace zatím nikdo nepotvrdil a vyvolávání paniky není proto na místě. „Zrušení programu kvůli nemoci je přeci standardní. Byť si samozřejmě uvědomuji závažnost situace. Jmenování premiéra by mělo proběhnout natolik transparentně, aby bylo zjevné, že prezident jmenování skutečně provedl,” říká v rozhovoru politolog Tomáš Lebeda.

Přečíst článek
Miloš Zeman

Zeman zrušil program. Odvolil v Lánech

Veřejnost dnes neuvidí volit prezidenta. Miloš Zeman bude na doporučení svého ošetřujícího lékaře Miroslava Zavorala volit na zámku v Lánech. Zeman se nezúčastní ani nedělní povolební debaty na CNN Prima News.

Přečíst článek
Češi v karanténě odvolili

Volby rozhodne nemalá masa lidí, která ještě neví, komu dá hlas

Zlomek hlasů už je odevzdán, hlavní nápor na volební místnosti ale začne zítra. Ve vzduchu tak stále visí otázka, jak parlamentní volby dopadnou, a co o jejich výsledku rozhodne.

Přečíst článek
peníze, ilustrační foto

Poslední Babišův úplatek: 1250 korun na elektřinu a plyn do každé domácnosti

Energetická situace v Evropě, ale i v Asii se nadále zhoršuje. Někteří čeští dodavatelé elektřiny a plynu domácnostem už ohlásili podzimní zdražení až takřka o padesát procent. Premiér Babiš jim naopak slibuje, že jim na energie ze státní kasy přispěje.

Přečíst článek
Česká strana sociálně demokratická dnes na brněnském výstavišti zahájila "ostrou" fázi kampaně před říjnovými volbami do Sněmovny

ČSSD zahájila „ostrou“ fázi kampaně. Do Sněmovny se dostaneme, uvedl Hamáček

Česká strana sociálně demokratická na brněnském výstavišti zahájila "ostrou" fázi kampaně před říjnovými volbami do Sněmovny. Sociálnědemokratičtí politici uváděli, že hodlají především bránit životní jistoty lidí.

Přečíst článek

News box

Česká republika chce ročně odebírat 2️⃣ miliardy metrů krychlových plynu z Ázerbájdžánu. Dodávky by mohly začít mezi roky 2028 a 2029, řekl dnes na návštěvě Ázerbájdžánu ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Dohoda zatím nebyla podepsána, kontrakt je přislíben a je na velmi dobré cestě, dodal.
Generálním ředitelem České pošty dnes ministr vnitra 👨 Lubomír Metnar (ANO) jmenoval bývalého ředitele společnosti Tchibo pro střední a východní Evropu Richarda Hodula. Ve funkci jej schválila vládní Komise pro personální nominace. Ministerstvo vnitra to oznámilo na síti X.
Litva obvinila 1️⃣3️⃣ osob z pokusu o vraždu dvou lidí. Případ je spjat s ruskou vojenskou rozvědkou GRU, uvedl náčelník kriminální policie pobaltské země Saulius Briginas podle agentury Reutes. Podezřelí, kteří byli zatčeni už v březnu, byli obviněni z pokusu o vraždu jednoho Litevce a jednoho ruského občana, dodal policista.
Indická farmaceutická společnost Sun Pharmaceutical Industries koupí amerického výrobce léků Organon & Co. Hodnota transakce včetně dluhu činí 1️⃣1️⃣,7️⃣5️⃣ miliardy dolarů (243,7 miliardy korun), což z ní činí největší akvizici, jakou kdy indická farmaceutická společnost uskutečnila v zahraničí.
Do Prahy by se přestěhovalo 1️⃣4️⃣ procent lidí žijících v jiných regionech. Většině nevyhovuje životní styl velkoměsta a vadí jim i drahé bydlení. Počet obyvatel Prahy přitom roste. Vyplývá to z průzkumu realitní kanceláře Maxima Reality na základě dat Českého statistického úřadu.
Zbrojařská skupina CSG podnikatele Michala Strnada se 🤝 dohodla na vytvoření společného podniku mezi svou ázerbájdžánskou divizí Excalibur Army Azerbaijani a nejmenovaným lokálním partnerem. Firma o tom informovala v dnešní tiskové zprávě.
Investice do reklamy a marketingu loni podle odhadu Asociace komunikačních agentur 📈 stouply o desetinu na 164,8 miliardy korun. Letos čeká mírnější růst o 5,5 procenta na téměř 174 miliard korun.
Regulace marží i snížení spotřební daně z nafty budou pokračovat i v květnu, informovala ministryně financí 👩 Alena Schillerová (ANO) na síti X. Vláda podle ní rozhodla dnes o věci jednomyslně. Podrobnosti neuvedla, očekávají se od tiskové konference.
U federálního soudu v Kalifornii výběrem poroty začíná proces, v němž se proti sobě postaví 👬 dva miliardáři z technologického sektoru - Elon Musk a Sam Altman. Musk žaluje Altmana za to, že společnost OpenAI se pod jeho vedením podle Muskova názoru odchýlila od původně uváděného cíle vyvíjet umělou inteligenci ku prospěchu lidstva.
Starší byty a 🏠 rodinné domy v České republice přestaly v prvním čtvrtletí zdražovat a jejich ceny spíše stagnovaly. Oproti konci loňského roku ceny v obou případech vzrostly v průměru o procento. Metr čtvereční v bytech se tak prodával za 119 202 korun a v rodinných domech za 66 787 korun.
Doporučujeme