Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Republikánská strana - informace o tématu

Donald Trump

Karel Pučelík: Trump kolonizuje Republikánskou stranu

Donald Trump má po odstoupení Nikki Haleyové volnou cestu k republikánské nominaci. V kapse má i klíčové posty stranického vedení, které obsazuje vlastními lidmi. Podporu tradičních republikánských voličů si ale ještě bude muset zasloužit. Když se mu to nepovede, jeho šance v souboji s Bidenem dramaticky poklesnou.

Přečíst článek
Wall Street

ESG nadzvedává republikány. „Levicovou ideologii“ chtějí dostat z Wall Street

ESG má přinést zelenou revoluci v investování. Ambici měnit svět nyní těžce poznamenává vleklá válka na Ukrajině. Proti strategii udržitelného investování se stupňuje odpor hlavně v USA. Američtí republikáni dokonce ESG označili za levicovou ideologii, která brání rozvoji ekonomiky. O svém názoru, že není nic důležitějšího než zisk, jsou skálopevně přesvědčení a Wall Street chtějí od „levicové politiky“ osvobodit.

Přečíst článek
Bývalý americký prezident Donald Trump

Donald Trump: Na Twitter se nevrátím. Jeho nejbližší: Nevydrží to!

Nejbohatší muž planety Elon Musk kupuje sociální síť Twitter. Již dříve prohlásil, že by se na ni měli vrátit všichni, které vedení sítě odstřihlo. Včetně dnes již bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten si sice založil vlastní sociální síť Truth Social, ale na své cestě ke znovuzvolení prezidentem jistě bude chtít využít mocné síly Twitteru. Jak to nakonec celé dopadne?

Přečíst článek
Donald Trump

Americké republikány rozděluje názor na Putina i Trumpa

Víkendový sedánek amerických konzervativců známý jako CPAC ukázal na jejich hluboké roztříštění. Pro jedny je Putin frajer, pro druhé vrah. Jedni se nemohou dočkat Trumpovy opětovné kandidatury na prezidenta, druzí už by se od něj rádi odpoutali.

Přečíst článek

Američtí republikáni se neshodnou. Je Putin agresor, nebo si zaslouží ocenění?

V rozporu s obecným názorem, že Američany svět mimo vlastní hranice nezajímá, se za velkou louží nesl celý čtvrtek. Zpravodajství se nevěnovalo ničemu jinému. V záplavě zpráv z východu Evropy zapadala i velká domácí témata, jako uznání viny bývalých policistů, kteří přispěli ke smrti George Floyda, píše náš zvláštní zpravodaj z USA.

Přečíst článek
Reklama

News box

Ceny ropy v závěru týdne rostou, za dnešek 📈 přidávají téměř tři procenta a jsou poblíž šestiměsíčního maxima. Ropa je na cestě vykázat i malý zisk za celý týden. Nahoru jí pomáhá napětí na Blízkém východě, které zvyšuje riziko přerušení dodávek. To převážilo nad obavami, že snižování úrokových sazeb ve Spojených státech začne později než v červnu, jak se doposud očekávalo.
Objem spravovaných prostředků americké společnosti BlackRock, která je největším světovým správcem aktiv, dosáhl díky růstu trhů rekordní hodnoty 1️⃣0️⃣,5️⃣ bilionu dolarů (přes 250 bilionů korun). Společnost díky vyšším poplatkům za investiční poradenství a správu v prvním čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 36 procent. Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení. Číst více
Pražská burza šestý týden v řadě 📈 posilovala. V uplynulém týdnu stoupl index PX o 2,2 procenta na 1559 bodů a je tak na nejvyšší závěrečné hodnotě od 20. června 2008. Nejvíce rostly akcie ČEZ, největší oslabení zaznamenala Pilulka. Vyplývá to z internetových stránek burzy. V předchozím týdnu index PX posílil o 0,7 procenta.
Americká technologická společnost Apple bude muset v Británii čelit hromadné 📜 žalobě kvůli poplatkům v obchodě s aplikacemi App Store. Soud dnes totiž rozhodl, že nevyhoví žádosti Applu o zamítnutí žaloby. Informovala o tom agentura Reuters.
Nizozemsko letos poskytne Ukrajině dodatečnou vojenskou podporu ve výši jedné miliardy eur (25,4 miliardy korun); celkově se tak nizozemská pomoc vyšplhá na tři miliardy eur (7️⃣6️⃣ miliard korun). Na příští rok má Nizozemsko pro zemi, která se už přes dva roky brání ruské agresi, připraveny taktéž tři miliardy eur. Na síti X to napsal nizozemský premiér Mark Rutte.
Předseda bankovního výboru amerického Senátu Sherrod Brown vyzval prezidenta 👴 Joea Bidena, aby zakázal prodej čínských elektromobilů ve Spojených státech. Informují o tom agentura Reuters a server BBC.
Státní zástupce Jaroslav Šaroch dnes podal 🛑 odvolání proti rozsudku, kterým pražský městský soud v polovině února podruhé nepravomocně osvobodil předsedu hnutí ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše a jeho někdejší poradkyni Janu Nagyovou v kauze Čapí hnízdo. ČTK to sdělil mluvčí pražských žalobců Aleš Cimbala.
Cena zlata se dnes vyšplhala na další rekordní maximum, poprvé překonala hranici 2400 dolarů (zhruba 5️⃣7️⃣ tisíc korun) za troyskou unci (31,1 gramu). K jejímu růstu přispívají geopolitická rizika na Blízkém východě a obavy ohledně čínské ekonomiky, napsala agentura Reuters.
Americká banka JPMorgan Chase 📈 zvýšila v prvním čtvrtletí zisk meziročně na 13,42 miliardy dolarů (319 miliard korun) z 12,62 miliardy. Pomohly jí vyšší příjmy z úroků. Největší americká banka to uvedla ve svém dnešním sdělení. Její akcie po oznámení odepsaly před zahájením dnešního obchodování čtyři procenta.
Téměř polovina dětí, které se hlásí na střední školy v Praze, je z jiných krajů, a místa v metropoli tak  nemusí stačit, uvedl radní pro školství Antonín Klecanda (STAN). Hlavní město má ve středních školách 19 651 volných míst, přičemž v devátých třídách základních škol je letos asi 12 500 pražských dětí. 
Reklama
Reklama
Doporučujeme