Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Money

Daniel Beneš, generální ředitel skupiny ČEZ, ilustrační foto

Šéf ČEZ Beneš: Do konce roku rozhodneme, s kým postavíme gigafactory

Skupina ČEZ chce do konce roku rozhodnout, s kým postaví továrnu na baterie v areálu bývalé hnědouhelné elektrárny Prunéřov I na Chomutovsku. První fáze projektu by mohla být hotova kolem roku 2025. Novinářům to řekl ředitel společnosti Daniel Beneš.

Přečíst článek
V dubnu se téměř čtyřapůlnásobně se zvýšila výroba aut.

Česká ekonomika ve druhém čtvrtletí vzrostla podle zpřesněného odhadu o 8,1 procenta

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Lidé průměrně spotřebovávají 27 236 korun měsíčně, ilustrační foto

Štěpán Křeček: Lidé utrácí víc než před rokem. Díky rozvolnění i ze strachu z inflace

Lidé v průměru utrácí o 2 530 korun měsíčně více než před rokem. Může za to odložená spotřeba z koronavirových časů i zdražování drtivé většiny zboží a služeb. Úspory v bance jim požírá inflace.

Přečíst článek
Universal music group, ilustrační foto

Fúze a akvizice boří rekordy. Jejich hodnota letos už překonala 4,3 bilionu dolarů

Hodnota fúzí a akvizic v celém světě ve třetím čtvrtletí vzrostla o 38 procent na rekordních 1,52 bilionu dolarů.

Přečíst článek
Startup Disrupt

Konference Startup Disrupt ukáže budoucnost peněz

Fintechovým řešením a budoucnosti kryptoměn se bude věnovat off-line konference v pražském paláci ARA.

Přečíst článek
bavlna

Lukáš Kovanda: Čechům zdraží džíny i trička. Bavlna prudce zdražila

Lidé v Česku se musí připravit na zdražení džín a dalších oděvů. Na světových burzách totiž citelně zdražuje bavlna. Výroba textilií se tak prodraží. A vyšší náklady výrobci přenesou na konečného zákazníka, i toho v Česku.  

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Soul, ilustrační foto

Jihokorejci kupují umění ve velkém

Jižní Koreu ovládl nový trend. Politika tamní vlády přiměla dobře situované občany ve velkém investovat do umění. 

Přečíst článek
Dukovany

Ničíte konkurenci, udeřil Peking na Prahu kvůli Dukovanům

Čína očekává, že Česká republika přehodnotí své rozhodnutí vyloučit její firmy ze soutěže na výstavbu nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Uvedla to dnes mluvčí čínského ministerstva zahraničí Chua Čchun-jing na otázku ruské agentury TASS.

Přečíst článek
Lubor Žalman

Peníze jsou jen žetony, říká bývalý bankéř Lubor Žalman

Větší banky mají větší možnosti, a proto toho mohou pro své klienty více udělat. Ne vždy to tak platí, říká spolumajitel Encor Wealth Management Lubor Žalman. Někdejší bankéř za svůj život několikrát počítal, jakou minimální velikost má mít banka, aby byla alespoň na nule. Teď se zamýšlí nad tím, zda pandemie změní chování investorů.

Přečíst článek
Alena Schillerová, ministryně financí a Jan Hamáček, ministr vnitra

Rozdávání všeho všem, říkají ekonomové o návrhu státního rozpočtu. Vláda ho protlačila přes odpor ČSSD

Ministři za sociální demokracii nepodpořili návrh státního rozpočtu na příští rok, který počítá se schodkem bezmála 377 miliard korun.

Přečíst článek
Sheriff Tiraspol

Sheriff Tiraspol: Tým v Lize mistrů z neuznaného Podněstří

Až v úterý na madridském stadionu Santiaga Bernabéua nastoupí proti domácímu Realu Madrid tým Sheriff Tiraspol, přepíše historii. Ne snad tu španělského velkoklubu, ale tu Ligy mistrů. Poprvé v její základní skupině nastoupí tým z neuznaného státu na půdě Evropské unie. Svůj úvodní zápas totiž klub z Podněstří odehrál na domácím stadionu v Tiraspolu.

Přečíst článek
Bitcoin, ilustrační foto

Bitcoin odolal embargu Pekingu. Přes víkend smazal většinu ztrát z minulého týdne

Trh s kryptoměnami se vzpamatoval z propadu, který minulý týden způsobila čínská centrální banka. Její rozhodnutí totiž uvrhlo tamní kryptospekulanty do ilegality.

Přečíst článek

News box

Česká republika má smluvně zajištěny dodávky leteckého paliva pro celou sezonu, řekl dnes v diskusním pořadu televize CNN Prima News ministr průmyslu a obchodu 👨 Karel Havlíček (ANO). Zároveň ale nevyloučil, že některé aerolinky mohou kvůli nedostatku paliva v zahraničí rušit lety do Česka. Plynulé dodávky leteckého petroleje pro český trh v minulých dnech potvrdili i distributoři.
Česká republika by se podle premiéra 👴 Andreje Babiše (ANO) měla zapojit do iniciativy celoevropského jaderného odstrašení, kterou počátkem března nastínil francouzský prezident Emanuel Macron. Babiš to dnes uvedl na sociální síti bez bližšího upřesnění, jakou formu by toto zapojení mělo mít.
Volodymyr Zelenskyj 👎 kritizoval americké prodloužení výjimky, která zemím umožňuje nakupovat sankcionovanou ruskou ropu a ropné produkty, které jsou již naložené na tankerech na moři. Miliardy dolarů získané z prodeje této ropy podle ukrajinského prezidenta Moskva ihned použije na nové útoky proti Ukrajině.
Vláda bude dělat pragmatickou zahraniční politiku, ne hodnotovou, která víceméně nic nepřinesla, řekl premiér 👴 Andrej Babiš (ANO). Uvedl to na sociální síti k rozhodnutí kabinetu neposkytnout předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi (ODS) vládní letoun k cestě s podnikateli na Tchaj-wan. Babiše za toto odmítnutí kritizovali zástupci opozičních stran, Vystrčil přislíbil vyjádření příští týden.
Jihomoravští kriminalisté ☝️ prověřují, zda se do prodeje v Česku dostala kojenecká výživa HiPP, která může být otrávená, uvedl mluvčí Krajského státního zastupitelství (KSZ) v Brně Petr Lužný. Rakouská policie uvedla, že se podezřelé skleničky našly v Česku a na Slovensku a první laboratorní rozbory u nich ukázaly obsah jedovaté přísady. Podle policistů není míra ohrožení vysoká.
Prodej nových skútrů Vespa a Piaggio letos v prvním čtvrtletí meziročně 📈 vzrostl o šest procent na 127 strojů. Další stovku si Češi dovezli ze zahraničí jako ojeté. Loni se skútrům italské značky tolik nedařilo a jejich prodej klesl proti roku 2024 o 14 procent. V tuzemsku jezdí okolo 15 tisíc skútrů Vespa. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů a odhadu Vespa Clubu ČR.
Evropské nařízení o obalech, které má částečně platit od poloviny letošního srpna, není dostatečně připravené a 📈 zatíží celý potravinářský i maloobchodní sektor, uvedla ředitelka Obalového institutu SYBA Iva Werbynská. Pokud se nařízení nepodaří odložit, lidé si podle ní od srpna za potraviny připlatí.
Za první čtvrtletí letošního roku  zbankrotovalo 1567 podnikatelů, nejvíc od prvního čtvrtletí roku 2021. Loni to bylo 1547. Vyplývá to z analýzy, kterou poskytla společnost CRIF - Czech Credit Bureau na základě dat portálu www.informaceofirmach.cz.
Anglie pod záštitou krále 👑 Karla III. buduje pobřežní stezku, která má být dokončena ještě letos a která se podle stanice BBC s délkou 4327 kilometrů stane nejdelší spravovanou pobřežní stezkou na světě. Projekt je hotov zhruba z 80 procent a spojuje rozmanitou krajinu od cornwallských útesů na jihozápadě až po písečné duny severovýchodního Northumberlandu.
Severní Korea v noci na dnešek odpálila několik 🚀 balistických střel, oznámily sousední země. Podle agentury AFP se jedná o nejnovější z řady odpalů, které tento jadernými zbraněmi vyzbrojený stát v poslední době provedl. Střely podle jihokorejské armády mířily východním směrem. Japonské ministerstvo obrany později uvedlo, že střely dopadly do vod u východního pobřeží Severní Koreje.
Doporučujeme