Reklama

Grant schválen. Slovensko dostane od USA přes 200 milionů dolarů na modernizaci armády

Spojené státy dají Slovensku přes 200 milionů dolarů na modernizaci armády
iStock
 ČTK

Spojené státy schválily poskytnutí grantů Slovensku v celkové výši 205,8 milionu dolarů (5,2 miliardy korun). Bratislava peníze použije hlavně na modernizaci armády. Novinářům to řekl slovenský ministr obrany Jaroslav Naď.

Reklama

Ze zmíněné částky hodlá Bratislava využít 200 milionů dolarů na nákup vojenské techniky, zbylé peníze jsou určeny například na projekty proti hybridním hrozbám.

"Dokážeme udělat další velký modernizační projekt. Peníze musíme použít na techniku, která je v používání ozbrojených sil USA," řekl Naď.

Slovensku hrozí přerušení dodávek plynu

Lukáš Kovanda: Špatné zprávy pro Slovensko. Hrozí ekonomický kolaps i zastavení dodávek plynu

Slovenské ekonomice hrozí kvůli prudce rostoucím nákladům na elektřinu kolaps, řekl dnes listu Financial Times premiér země Eduard Heger. Podle Financial Times jde o dosud nejostřejší vyjádření představitele unijní země k dopadům globální energetické krize. Heger v té souvislosti žádá záchranou pomoc Bruselu v řádu miliard eur, takže nelze vyloučit, že své výroky nadsazuje, aby zvýšil šance, že na evropské peníze dosáhne.

Přečíst článek

Slovensko v minulosti od Spojených států koupilo vojenské vrtulníky a čeká na dodávku nových amerických stíhaček F-16.

Bratislava v rámci modernizace zastaralé techniky své armády rozhodla také o nákupu radarů, stejně jako o nákupu kolových a pásových obrněných vozidel.

Reklama

Související

nákup (ilustrační foto)

Jaká je inflace v Evropě či USA? Padají rekordy staré desítky let

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme