Reklama

UniCredit Bank má za sebou úspěšný půlrok. Vydělala 4,2 miliardy korun

UniCredit banka
Dušan Kütner / Newstream
 ČTK

Česká a slovenská UniCredit Bank vykázala za první pololetí letošního roku čistý zisk 4,2 miliardy korun (171 milionů eur), což je meziroční nárůst o 45 procent. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila mateřská společnost banky. Ostatní banky v Česku výsledky zatím nezveřejnily.

Objem vkladů UniCredit Bank stoupl koncem června meziročně o 9,9 procenta na 485 miliard korun. Objem poskytnutých úvěrů se zvýšil o 10,8 procenta na 504 miliard korun, vyplývá z oznámení.

Čisté výnosy z poplatků a provizí banky podle něj meziročně stouply o 19,9 procenta na téměř dvě miliardy miliardy korun, čisté úrokové výnosy vzrostly o 33 procent na 7,7 miliardy korun. Čistý provozní zisk banky stoupl o 36,8 procenta na 6,3 miliardy korun.

UniCredit Bank zahájila činnost na českém trhu v listopadu 2007. Vznikla integrací HVB Bank a Živnostenské banky. UniCredit Bank má v Česku a na Slovensku více než 880 tisíc klientů.

UBS banka, Curych, Švýcarsko

Největší švýcarská banka UBS přes potíže na trhu zvýšila čtvrtletní zisk

Zisk největší švýcarské banky UBS se ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšil o pět procent na 2,1 miliardy dolarů (přes 50 miliard korun). Zaostal však za očekáváním analytiků, kteří počítali s jeho nárůstem na 2,4 miliardy dolarů. Aktivity UBS v oblasti investičního bankovnictví a správy majetku se totiž potýkaly s obtížnými podmínkami na trzích. Vyplývá to z výsledkové zprávy banky.

Přečíst článek

Vládní dluh stoupl, ilustrační foto

Aktuální sazby spořicích účtů. Víme, kde vám dají nejlepší sazbu

Sazby spořicích účtů v tuzemských bankách v posledních měsících rostou. Od loňského prosince do současnosti se prakticky zdvojnásobily. Souvisí to s rostoucí inflací a následným zvyšováním základní úrokové sazby České národní banky (ČNB), která se tak pokouší rozjetou inflaci přibrzdit. Které banky aktuálně nabízejí na spořicích účtech nejvyšší úrok?

Přečíst článek

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme