Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Lapčíkova SAB Financial Group kupuje kontrolní podíl v Trinity Bank

Radomír Lapčík
Michael Tomeš
 ČTK

Společnost SAB Financial Group podnikatele Radomíra Lapčíka kupuje kontrolní podíl v Trinity Bank. Dosud měl Lapčík podle údajů z Evidence skutečných majitelů v bance podíl 29 procent. Transakci posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který o tom informoval na svých internetových stránkách.

Reklama

„SAB Financial Group má získat možnost výlučně kontrolovat společnost Trinity Bank. K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti poskytování bankovních produktů. Rozhodnutí ve výše uvedené věci dosud nebylo vydáno,“ uvedl ÚOHS. Transakci posuzuje v takzvaném zjednodušeném řízení a rozhodnutí vydá do 20 dnů.

Skupina SAB Financial Group byla založena v roce 2014 a jejím jediným akcionářem je Radomír Lapčík. Dceřinými společnostmi firmy jsou SAB Finance, která která je jedním z největších zprostředkovatelů devizových obchodů v ČR, SAB Holding, Trinity Investorská a další společnosti.

Hlavním zdrojem příjmu SAB Financial Group, jak konstatuje vedení firmy ve výroční zprávě za rok 2022, jsou výnosy SAB Finance. Ta na svých webových stránkách uvádí, že v roce 2023 její auditovaný účetní zisk před zdaněním dosáhl 304,5 milionu korun, čímž přesáhl zisk z roku 2022 o 13,5 procenta. Výnosy dosáhly 401,4 milionu korun.

Trinity Bank založená roku 2019 navazuje na družstevní záložnu Moravský peněžní ústav, která vznikla ve Zlíně v roce 1996. Členové družstva po přeměně získali akcie banky, Trinity má několik tisíc drobných českých akcionářů.

Reklama

Podle výroční zprávy za rok 2023 dostupné ve Sbírce listin dosáhl zisk banky před zdaněním loni 801 milionů korun a překročil tak plán o 22 procent. Bilanční suma banky se zvýšila o více než 34 procent a dosáhla téměř 86 miliard korun. Vklady klientů v roce 2023 přesáhly 78 miliard korun a ve srovnání s rokem 2022 vzrostly o více než 33 procent, počet klientů banky se zvýšil o 31 procent na 139 tisíc.

Spolumajitel Trinity Bank Radomír Lapčík je investorem zpravodajského serveru newstream.cz a magazínu Newstream Club.

Trinity Bank slavila s klienty úspěchy v Kongresovém centru Praha

PROHLÉDNĚTE SI: Trinity Bank slavila úspěchy s klienty a hvězdami, v Praze s Jágrem a Vodráčkovou

Zakladatel Trinity Bank Radomír Lapčík se spolu s vedením banky a celebritami setkal s klienty v Praze. Slavily se úspěchy: banka je nejrychleji rostoucí v historii.

Přečíst článek

Mobilní bankovnictví, ilustrační foto

Trinity Bank zvýšila úrok u spořicího účtu. Mezi tuzemskými bankami je výjimkou

Pokles úrokových sazeb ČNB zohledňují tuzemské bankovní domy ve svých spořicích produktech. Některé snížily základní sazby či upravily podmínky pro jejich poskytnutí. Ne však Trinity Bank, která naopak úrok na spořicím účtu zvyšuje. Nově u vkladů do 250 tisíc nabízí bezkonkurenčních 6,31 procenta.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme