Reklama

Český fond Trigea koupil Explora Business Centre v Nových Butovicích

Explora Business Centre v Praze 5 změnila majitele. Od skupiny  Golden Star Group ji koupil český nemovitostní fond Trigea.
Explora Business Centre
 ČTK

Český nemovitostní fond Trigea koupil od mezinárodní realitní skupiny Golden Star Group kancelářskou budovu Explora Business Centre v Nových Butovicích v Praze 5. Uvedla to realitní poradenská společnost Cushman & Wakefield, která zastupovala kupujícího. Cenu nezveřejnila, transakci však označila za jednu z největších v tomto roce.

Budova je v kancelářské lokalitě, přímo na stanici metra Nové Butovice, s nabídkou služeb v bezprostředním okolí. Celková pronajímatelná plocha v budově je 21 100 metrů čtverečních v osmi podlažích. V přízemí se nacházejí obchodní prostory s kantýnou, kavárnou, showroomem nebo prodejnou potravin. Sídlí zde také pobočka mezinárodní banky.

V blízkosti koupila v dubnu investiční a developerská firma AFI Europe od fondu EPISO 4 kancelářské centrum Avenir Business Park s pronajímatelnou plochou 25 600 metrů čtverečních. Cena dosáhla 66,5 milionu eur (asi 1,7 miliardy korun).

Trigea byla založena v roce 2019. Zaměřuje se především na nákup kancelářských a maloobchodních projektů v Praze i mimo ni. Kancelářská budova Explora Business Centre je její dosud největší akvizicí. Patří do finanční skupiny Partners.

Reklama

Související

Reklama
Doporučujeme