Reklama

Binance zmrazí kryptopeněženky ruských občanů

Kryptoměny v roce 2021
Pixabay
 ČTK

Směna rublu za kryptoměny a obcházet tak dopady protiruských sankcí bude zase o něco obtížnější. Binance, největší kryptoměnová burza podle objemu obchodů Rusům zmrazí jejich kryptopeněženky.

Reklama

Kryptoměnová burza Binance omezí služby ruským zákazníkům, kteří u ní mají aktiva za více než 10 tisíc eur (zhruba 244 tisíc korun). Největší kryptoměnová burza podle objemu obchodů tak reaguje na nejnovější sankce Evropské unie zaváděné v reakci na ruskou agresi na Ukrajině. Binance zprávu zveřejnila na svém webu.

EU se začátkem tohoto měsíce zaměřila ve svém pátém souboru sankcí proti Moskvě na kryptopeněženky, banky a měny. Chce tak uzavřít potenciální mezery, které by mohly Rusům umožnit přesun peněz do zahraničí.

Ruští státní příslušníci nebo právnické osoby v Rusku, které mají zůstatky na kryptoměnových účtech přesahující 10 tisíc eur, dostanou 90 dní na uzavření svých pozic, uvedla Binance. Burza dodala, že z účtů, kterých se omezení EU týkají, bude možné prostředky pouze vybírat, ale už ne vkládat ani s nimi obchodovat.

Oznámení přichází poté, co Binance minulý měsíc uvedla, že držitelé karet sankcionovaných ruských bank je u ní nebudou moci používat. Už tehdy oznámila, že klientům, kterých se týkají sankce, bude přístup ke službám omezovat, připomněla agentura Reuters.

Evropská centrální banka (ECB) v březnu kryptoměnové společnosti varovala před napomáháním obcházení sankcí zaměřených na ruské občany. Podle prezidentky ECB Christine Lagardeové by se tak firmy staly jejich spoluviníky.

Reklama

>>>>>> Vše o kryptoměnách čtěte zde <<<<<<

Bitcoin, ilustrační foto

Bitcoin by už brzy zase mohl stát přes milion, ukazuje technická analýza

Bitcoin posiluje, kopíruje pohyb asijských akciových trhů. Čína naznačila, že se chystá uvolnit měnovou politiku. Nejznámější kryptoměna je nad 41 tisíci dolary (přes 918 tisíc korun), roste druhý den za sebou. Někteří analytici z technických ukazatelů vyvozují, že bitcoin by mohl nakrátko vyskočit až k úrovni 51 tisíc dolarů (asi 1,14 milionu korun) za virtuální minci.

Přečíst článek

Investiční výzva má vítěze! Turbulentní dobu porazil Dalibor z newstream.cz s akciemi ČEZ

Kdo v uplynulém kvartále vsadil vše na jednu kartu, mohl hodně vyhrát i hodně prohrát. A jak si vedly jednotlivé instrumenty v #investicnivyzva?

Přečíst článek

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Nord Stream 2, výstavba plynovodu, ilustrační foto

Habeck si oddechl, turbína k Nord Stream 1 už je na cestě do Ruska. Plynovod se ale rozjede se zpožděním

Přečíst článek
Zlato a bitcoin, ilustrační foto

Válka pomáhá zlatu. Bitcoin se neukázal jako bezpečné útočiště, zatím

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme