Reklama

Akcie Robinhood přidaly 82 procent

Robinhood míří na burzu. Provází ji kontroverze
Marco Verch / Creative Commons / CC-BY 2.0
Tereza Zavadilová

Akcie platformy Robinhood dnes během dne vystřelily nahoru až o 82 procent. Obchodování s nimi bylo kvůli velké volatilitě na chvíli pozastaveno.

Robinhood, který zprostředkovává obchody s akciemi retailovým klientům, upsal své akcie na burze minulý týden za cenu 38 dolarů za kus, přičemž hned během prvního obchodního dne jejich cena klesla o osm procent.

První cenový skok směrem vzhůru zaznamenaly akcie Robinhood tento týden v úterý, přidaly skoro čtvrtinu poté, co vyšlo najevo, že skoro pět milionů akcií na sklonku minulého týdne koupil ETF fond Ark Innovation Catie Woodové. Kurzu pomohlo také to, že komentátor CNBC Jim Cramer uvedl, že firma stojí za nákup, kvůli své přitažlivosti pro mladé investory.

Robihood se navíc dnes dostal mezi nejcitovanější akcie na fóru sociální sítě Reddit s názvem WallStreetBets, které má na svědomí fenomén takzvaných meme akcií za poslední rok. 

Firmu Robinhood založili v roce 2013 spolubydlící ze Stanfordovy univerzity Vladimir Tenev a Baiju Bhatt. Podnik uživatelům umožňuje obchodovat s akciemi, fondy ETF, opcemi a s kryptoměnami. Jeho popularita prudce vzrostla v době pandemie, kdy se mladí lidé, zavření doma, rozhodli trávit čas u jeho obchodní aplikace a snažit se vydělat peníze.

Spekulativní obchodování s akciemi podniků, jako je provozovatel kin AMC či prodejce videoher GameStop, přitáhlo k platformě pozornost regulačních orgánů i zákonodárců. Na akciový trh vstoupila jako jedna z letos nejlépe oceněných společností.

>>>Čtěte příběh zakladatelů platformy Robinhood<<<<

Robinhood akcie TradingView
Reklama

Související

Reklama
Doporučujeme