Reklama

Zemřela herečka Gina Lollobrigida, sexsymbol 50. a 60. let

Italská filmová ikona Gina Lollobrigida zemřela, bylo jí 95 let.
ČTK/AP

Ve věku 95 let zemřela italská herečka Gina Lollobrigida, patřila k nejznámějším tvářím italské poválečné kinematografie a k sexsymbolům 50. a 60. let 20. století. Kromě filmu se věnovala také fotografii, charitě a modelingu, ale i politice.

Reklama

K jejím nejslavnějším filmům patří Krásky noci, Fanfán Tulipán, Zvoník u Matky Boží, Chléb, láska a žárlivost či Italské prázdniny. Dveře do světa filmu ji podle deníku La Stampa otevřely filmy Pozor, banditi! z roku 1951 a právě Fanfán Tulipán, který se v kinech promítal o rok později.

Čurikovová na archivní fotografii z roku 2012

Zemřela Marfuša z Mrazíka. Herečce bylo 79 let

Ve věku 79 let dnes zemřela ruská herečka Inna Čurikovová, píše agentura Interfax. Čechům byla nejvíc známá asi jako Marfuša z ruské filmové pohádky Mrazík. Dvakrát navštívila také karlovarský festival a v lednu 2003 byla hostem Febiofestu.

Přečíst článek

Lollobrigida hrála ve filmech nejznámějších italských poválečných režisérů, kterými byli například Vittorio De Sica, Mario Monicelli či Pietro Germi. Podle italského tisku byla v poslední době v nemocnici v Římě.

Před vstupem do filmového světa se Lollobrigida věnovala modelingu a v roce 1947 skončila druhá v soutěži krásy Miss Italia. Věnovala se také fotografii, charitě nebo politice. V loňském roce kandidovala v parlamentních volbách za skupinu menších levicových organizací.

Gina Lollobrigida patřila k sexsymbolům 50. a 60 let minulého století.  Foto: ČTK

Italský tisk připomněl, že Lollobrigida bylo loni v září hospitalizována, protože si při pádu doma zlomila nohu. Kromě zdravotních problémů musela herečka v posledních letech svého života řešit i právní spory. Její syn Andrea Milko Skofic žádal italské soudy, aby stanovily matce opatrovníka, což Lollobrigida soustavně odmítala. Podle syna nebyla herečka schopna spravovat svůj majetek.

Reklama

Související

Ukrajinský ministr vnitra Denys Monastyrskyj (vlevo) zahynul stejně jako dalších 15 osob včetně dvou dětí při pádu vrtulníku v ukrajinském městě Brovary 18. ledna 2023. Na snímku zachycen během neformálního zasedání ministrů spravedlnosti a vnitra v rámci českého předsednictví v Radě EU 11. července 2022 v Praze.

Další tragédie na Ukrajině. Při pádu vrtulníku zahynulo 18 lidí včetně ministra a tří dětí

Přečíst článek
Carabinieri postávají před nenápadným domem, kde se ukrýval šéf Cosa Nostra Messina Denaro.

Drahé oblečení, parfémy, ale žádné zbraně. Italská policie prohledala dům mafiána Denara

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme